تازه های اخبار تازه های اخبار

تقدیر از شعب برتر ارزیابی عملکرد سال1398

5 شعبه از 23 شعبه استان یزد در سال مالی 1398 ارتقای درجه گرفتند

به گزارش روابط عمومی مدیریت استان یزد، مدیر شعب استان در جمع روسای شعب این استان ضمن گرامیداشت سالروز درگذشت بنیانگذار کبیر انقلاب و همپنین قیام 15 خرداد و درگذشت مدیرعامل فقید و محبوب بانک مسکن، ضمن انتقال مباحث و مواردمطرح شده در همایش مدیران ارشد بانک گفت: در سال گذشته همکاران موفق شدند عملکرد خوبی را رقم زده به نحوی که 5 شعبه از استان موفق به ارتقای درجه گردیده و مدیریت شعب و 9 شعبه نیز در منطقه سبز ارزیابی عملکرد قرار گرفتند.

صیدنبی حیدریان در ادامه اظهار داشت: طبق اعلام این نتایج، شعب مرکزی یزد، بافق، بازار، آزادشهر و شهید چمران موفق به اخذ درجه گردیدند. که این موضوع سبب ارتقای سمت 12 نفر از همکاران و ایجاد 8 سمت جدید گردید. وی افزود: با تمرکز بر دستورالعمل درجه بندی شعب و تجزیه و تحلیل آن، ضمن پیشبرد اهداف شعبه و دستیابی به اهداف تعیین شده می توان در مسیر اخذ درجه نیز گام برداشت.

وی درجه بندی شعب را یک شیوه ارزشیابی دانست و افزود: از اهداف درجه بندی شعب می‌توان به تحقق اهداف، تقویت انگیزش کارکنان، شناسایی نقاط قابل بهبود و ارتقای کیفی کار در واحدهای اجرایی و بهره مندی از مزایای سازمانی متناسب با ارتقای درجه را نام برد.

حیدریان در ادامه اظهار داشت: افزایش درجه شعب ایجاد پست سازمانی جدید و بهره‌مندی بیشتر همکاران از مزایای پست های بالاتر را به دنبال خواهد داشت و تلاش در جهت ارتقای درجه شعب باید سرلوحه برنامه ریزی های مدیریت و شعب قرار گیرد.

مدیرشعب استان در ادامه خلاصه‌ عملکرد بانک در تمام سرفصل‌ها از جمله جذب منابع، قیمت تمام شده پول، وصول مطالبات و میزان تسهیلات پرداخت شده توسط بانک در سال 98 را ارایه و به تشریح اهداف اعتباری بانک در سال 1399 پرداخت. وی مهمترین فعالیت‌های بانک در سال جاری را فعالیت در بخش تخصصی مسکن، کاهش قیمت تمام شده پول، افزایش منابع ارزان قیمت، وصول مطالبات و کاهش NPL نام برد.

حیدریان با اشاره به افزایش سقف تسهیلات مشارکت مدنی در تمام بخش‌ها و همچنین افزایش سقف تقسیط مطالبات، امکان پاسخگویی به نیازهای متنوع مشتریان به خصوص در بخش مسکن را بیش از پیش دانست و از روسای شعب خواست در سال جاری در حوزه اعتبارات و تسهیلات تلاش بیشتری را به‌کار گیرند.

وی در ادامه یکی از برنامه‌های کلان بانک در سال جاری را طرح اقدام ملی مسکن در کنار سایر خدمات نام برد که جهت تحقق آن باید تمام نیروهای صف و ستاد همانند طرح‌های بزرگ گذشته دست به دست هم جهت پیشبرد آن تلاش نمایند.

وی اظهار داشت: مدیریت استان یزد در ارزیابی عملکرد سال 98 موفق به کسب رتبه‌های اول تا سوم در 8 شاخص و کسب رتبه تک رقمی در 14 شاخص گردیده است که با تلاش بیشتر همکاران امکان کسب رتبه برتر در شاخص‌های بیشتری برای این مدیریت وجود دارد.

حیدریان بر وصول مطالبات به عنوان نوعی از منابع بدون هزینه تاکید و پیگیری مطالبات معوقه را از مهمترین اولویت‌ها در سال جاری دانست و افزود: همانطور که در سال 1398 مدیریت یزد موفق به کاهش NPL کل از 10 به 5.14 گردید، در سال جاری نیز تمرکز بر وصول نقدی و کاهش NPL سرلوحه اهداف این مدیریت خواهد بود.

وی همچنین اظهار داشت: در راستای پیشبرد و تحقق اهداف سایر بخش‌ها مانند تجهیز منابع، صدور ضمانتنامه و خدمات کارمزدمحور نیز بایستی برنامه ریزی لازم با مشارکت و خرد جمعی کارکنان صف و ستاد جهت دستیابی به نتیجه مطلوب صورت پذیرد.

براساس ارزیابی عملکرد سال1398 تعداد 9 شعبه از مدیریت در منطقه سبز قرار گرفتند که از روسای این شعب آقایان امید اعتمادی‌فر، سیدحسین میرحسینی، احمد سرافراز، مهدی نیساری، محمدرضا برزگر، سیدمحمد حسینی، سیدرضا سلیمانی، اصغر دره‌زرشکی و غلامعلی شیرمردی تقدیر به‌عمل آمد.

آخرین بروزرسانی 1399/3/20