پیمایش گروه‌بندی‌ها پیمایش گروه‌بندی‌ها

آخرین مطالب آخرین مطالب

پربیننده ترین مطالب پربیننده ترین مطالب

پرامتیازترین مطالب پرامتیازترین مطالب

وبلاگ وبلاگ

بازگشت

تسهیلات ۲۰۰ میلیونی خرید مسکن

امروز آخرین روز ماه اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۰ است بر اساس بسته سیاستی ونظارتی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران که در آخرین روزهای سال۱۳۸۹ به تمامی بانکها ابلاغ شد مقرر شده بود تا تسهیلات خرید مسکن از ۱۸۰ میلیون ریال به ۲۰۰ میلیون ریال افزایش پیدا کند و براساس ضرب الاجلی که بانک مرکزی داده بود قرار بود تا ظرف مدت ۱۵ روز مفاد بسته سیاستی و نظارتی اجرایی شود.

 

 

اما تا این لحظه هیچ گونه دستورالعملی از سوی آن بانک ابلاغ نشده است ظاهرا ضرب الاجل بانک مرکزی فقط منوط به کاهش سود سپرده ها وافزایش نرخ سود تسهیلات بوده است.


البته افزایش سقف تسهیلات ازدواج به ۲میلیون و پانصدهزار تومان (برای هر یک از زوجین) نیز ظاهرا ابلاغ شده است که البته من تا کنون دستورالعملی ندیده ام.


اما ضوابط و مقررات تسهیلات خرید مسکن که تقریبا یکماه پیش  توسط بانک مسکن به بانک مرکزی جهت تایید و تصویب ارسال شده است همچنان توسط کارشناسان آن بانک در حال شناسایی و بررسی است

 

با این اوصاف پیشنهاد می کنم از کارشناسان بانک مرکزی در سایر مشاغلی نظیر باستان شناسی،کالبد شکافی ،پژوهشگری و... نیز استفاده شود . مطمئنا یافته های قابل توجهی به دست خواهد آمد.


جدای از شوخی ،بابا این مشتریان بانک مسکن را دریابید خیلی ها از طریق تماس های تلفنی ،ارسال ایمیل ، ضبط صدا و... از ما خواهش کردند که حرف دلشان را به مسئولان برسانیم و بگوییم  برای خرید خانه دو میلیون تومان هم دومیلیون تومان است.
خلاصه اینکه کمی بیشتر به فکر مردم باشید بسیاری از آنها موعد وامشان رسیده اما منتظر این افزایش تسهیلات هستند تا بتوانند هر چه سریعتر صاحبخانه شوند.


انشاءالله روزی برسد که همه هموطنان عزیزمان بتوانند خانه دار شوند.

قبلی
ديدگاه ها
بازتاب URL :

هنوز نظری درج نشده است. درج اولین نظر