سیستم انتشار محتوا سیستم انتشار محتوا

در خراسان شمالی برگزار شد:

آیین تکریم و معارفه مدیر شعب بانک مسکن خراسان شمالی

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب بانک مسکن استان خراسان شمالی، مراسم تکریم مجید اسدی فر و معارفه مرتضی ناصری مدیران سابق و جدید بانک مسکن خراسان شمالی با حضورمدیر عامل بانک مسکن و عضوهیات مدیره، مدیران امور، مقامات ارشد ، مدیران استانی و همکاران صف و ستاد برگزار شد.
  

    در ابتدای جلسه تودیع و معارفه مدیر خراسان شمالی، حسین نوروزی پور معاون مدیریت شعب خراسان شمالی بعنوان میزبان جلسه ضمن خوش آمد گویی به مدیرعامل بانک و هیات همراه ، مدیران و مقامات ارشد استانی  و همکاران، خطاب به حاضرین گفت : 8 بار حضور این مدیریت در منطقه سبز ارزیابی عملکردها  از تعداد 11 بار ارزیابی، خود به تنهایی نشان دهنده کارنامه درخشان مدیریتی آقای اسدی فر است. نوروزی پور  در ادامه با اشاره به توفیق کسب 6 بار متوالی کسب رتبه برتر کشور از سوی مدیریت خراسان شمالی در آزمون سنجش اطلاعات شغلی کارکنان ، به توجه ویژه اسدی فر به بحث آموزش کارکنان پرداخت و آن را از شاخصه های مدیریت ایشان برشمرد. وی در پایان ضمن تقدیر از تلاش های کم نظیر اسدی فر در خراسان شمالی خطاب به  مرتضی ناصری  مدیر جدید استان گفت : بنده به نیابت از تمامی کارکنان صف و ستاد در خراسان شمالی قول هم پیمانی و همکاری همه جانبه در جهت تحقق اهداف مورد نظر را می دهم و امیدوارم در ادامه راه موفق باشید.

مجید اسدی فر مدیر سابق مدیریت خراسان شمالی در ادامه جلسه با  ارایه گزارشی از عملکرد خود در خراسان شمالی، کاهش تعداد پرسنل، افزایش درجه 9 شعبه از 12 شعبه استان، کسب رتبه برتر آزمون سنجش شغلی کارکنان در 6 دوره متوالی، افزایش 383 درصدی منابع، کاهش 5/09 درصدی بهای تمام شده منابع ، ارتقا سهم منابع بانک از منابع استان از 6 به 7.8 درصد، کاهش NPL ، پرداخت بیش از 17هزار و 500 فقره تسهیلات به ارزش 6 هزار و 300 میلیارد ریال ،  تعیین تکلیف  نزدیک به 12 هزار واحد مسکونی مهر در استان، حضور در 8 دوره از 11 دوره ارزیابی عملکرد ها در منطقه سبز، فروش دوفقره از اموال مازاد بانک  را از مهمترین اقدامات خود در طول خدمت در خراسان شمالی، عنوان کرد و گفت :  در طول خدمتم  در خراسان شمالی، همواره دغدغه ام رفع محرومیت از این استان بوده است . وی در ادامه موفقیت های مدیریت خراسان شمالی در طول خدمتش را نتیجه کارگروهی و تلاش تمامی کارکنان در خراسان شمالی دانست و از آنان تقدیر کرد. وی در پایان نیز برای  مرتضی ناصری مدیرشعب استان آرزوی موفقیت کرد و وجود نیروی انسانی جوان، کارآمد و باسواد در استان را متضمن موفقیت ها بیشتر دانست.

مهندس رجب زاده معاون عمرانی استانداری خراسان شمالی نیزدر ادامه جلسه مطالبی را بیان کردند و  در آغاز صحبت هایش تمجید از عملکرد اسدی فر را فارغ از تعارفات جلسات تودیع مدیران عنوان کرد و برای اثبات سخنانش به ارایه آماری از عملکرد اسدی فر دراستان پرداخت و گفت: در جریان سیل فروردین ماه 98 در استان مقرر گردید بیش از 6 هزار و 500  واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن،  در استان احداث شود. که بانک مسکن با یک هزارو 380 فقره تسهیلات بیشترین سهم  معرفی شدگان را دربین بانکهای عامل داشت. خوشبختانه بانک مسکن علیرغم آنکه بیشترین سهم معرفی شدگان را داشت، بهترین عملکرد را با 86درصد انعقاد قرارداد، داشته است که قابل تقدیر است، مدیران خوب سرمایه های استان هستند و از دست دادن آنها برایمان سخت است. معاون عمرانی استانداری خراسان شمالی،  در ادامه با اشاره به عملکرد مطلوب بانک مسکن در پرداخت تعداد بالای تسهیلات و سرعت عمل مناسب  از ابتدای تشکیل خراسان شمالی  در سال 1383 تا کنون از سوی بانک مسکن آن را اقداماتی مناسب در جهت رفع محرومیت از استان معرفی نمود و از مدیر عامل بانک تقدیر کرد. وی در ادامه صحبت هایش از ناصری مدیر جدید بانک مسکن استان خواست تا در روند پرداخت تسهیلات بازسازی مسکن روستایی و طرح اقدام ملی در استان تسریع صورت پذیرد . ایشان در ادامه ابراز امیدواری کرد با همکاری بانک مسکن در پروژه ارمغان بجنورد بعنوان یکی از پروژه های مهم در بافت فرسوده شهری بجنورد کارگشایی شده و مشکلات بر طرف گردد و تا دهه فجر سال جاری، حداقل 80 واحد آن آماده بهره برداری شود. 

مدیر عامل بانک مسکن در خصوص رکود حاکم بر بخش مسکن با افزایش چند برابری قیمت مسکن طی دوسال اخیر و کاهش توان خریداران مسکن اشاره کرد. وی در ادامه به تمهیدات لازم و سیاست های بانک برای رونق بخشیدن به بازارمسکن اشاره کرد و گفت: بانک برای تحرک بخشیدن به بازار خرید و فروش مسکن با افزایش قدمت ساختمان های مشمول دریافت تسهیلات مسکن از 25 سال به 30 سال ساخت موافقت کرد تا گزینه های بیشتری در سبد خریداران مسکن قرار گیرد  که خوشبختانه آثار مثبت این سیاست در آمار ماه گذشته مشهود است و باعث افزایش چند درصدی تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در بانک شده است.

رحیمی انارکی در ادامه از پیشنهاد بانک جهت افزایش سقف تسهیلات مسکن از محل اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات ، به بانک مرکزی خبر داد و گفت: بانک پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات مسکن از محل اوراق را به بانک مرکزی داده است که با نظر مساعد ایشان همراه است. همچنین طرح بانک برای افزایش دوبرابری سقف تسهیلات جعاله مورد موافقت بانک مرکزی واقع شده است و در آخرین جلسه هیات مدیره مصوب شد که در مشارکت مدنی  تا 80 درصد هزینه باقیمانده اجرای پروژه از محل اوراق حق تقدم، تسهیلات ساخت مسکن پرداخت گردد که این موضوع می تواند به افزایش توان مالی سازندگان و رونق بخش مسکن منجر شود.

مدیر عامل بانک به نقش بانک مسکن دراجرای طرح اقدام ملی دولت پرداخت و گفت: بانک مسکن به عنوان بانک اصلی اجرای طرح اقدام ملی انتخاب شده است و در حال حاضر باتوجه به وضعیت فعلی منابع پرداخت تسهیلات 140 هزار و احد مسکونی را تقبل کرده است که در صورت بهبود وضعیت جذب منابع بانک امکان افزایش این تعداد برای بانک وجود خواهد داشت.

مدیر عامل بانک از ناصری مدیر جدید استان خواست بصورت جدی پیگیر فروش اقساطی 5 هزار واحد مسکن مهر تعیین تکلیف نشده استان باشد. وی همچنین تصریح کرد: اهداف فروش اقساطی مسکن مهر در استان یک هزار و 700 واحد است که تاکنون نزدیک به 50 درصد اهداف محقق شده است.

رحیمی انارکی با اشاره به خدمات 7 ساله مجید اسدی فر در مدیریت خراسان شمالی؛ عملکرد مطلوب ایشان در حوزه های مختلف علی الخصوص 8 دوره از 11 دوره در منطقه سبز ارزیابی عملکردهارا مناسب ارزیابی کرد همچنین وی توجه ویژه اسدی فر به بحث آموزش و برتری مطلق خراسان شمالی در 6 دوره متوالی در آزمون های سنجش اطلاعات شغلی کارکنان در بین مدیریت های کشور  را از نقاط برجسته کارنامه عملکردی ایشان دانست.

مدیر عامل بانک در بخش پایانی صحبت هایش از سوابق خدمتی آقای مرتضی ناصری مدیر جدید مدیریت خراسان شمالی تمجید کرد و ایشان را فردی توانمند، باتجربه ، پرانرژی و متعهد معرفی کرد. وی اطمینان خاطر داد مدیریت خراسان شمالی با رهنمودها و سکانداری ناصری اتفاقات مبارکی را رقم خواهد زد و منتظر اخبار خوبی از عملکرد مطلوب خراسان شمالی است.

پس از قرایت و اهدا حکم انتصاب مرتضی ناصری بعنوان مدیر شعب استان خراسان شمالی از سوی مدیرعامل بانک مسکن، مرتضی ناصری نیز در صحبت های کوتاهی، ضمن تقدیر از اعتماد مدیر عامل و اعضای هیات مدیره، تحقق  اهداف تعیین شده را با وجود همکاران توانمند، پرتلاش و جوان استان را دور از دسترس ندانست و حتی قول ارتقا و بهبودی عملکرد مدیریت در بخش های مختلف را داد. وی ضمن تقدیر از تلاش مدیران قبلی مدیریت خراسان شمالی، کسب موفقیت را در گرو وجود منابع انسانی متعهد و متخصص دانست و گفت: خوشبختانه استان خراسان شمالی دارای سرمایه های انسانی توانمند و متعهد است که اکنون به پشتوانه آن می توانم قول توفیق دردسترسی به اهداف تعیین شده را بدهم.

 

 

 

آخرین بروزرسانی 1398/9/25