تازه های اخبار تازه های اخبار

گفتگو با روسای شعب موفق مدیریت شعب استان مازندران در یازدهمین دوره ارزیابی عملکرد منتهی به شهریور ماه 1398

در یازدهمین دوره ارزیابی عملکرد مدیرتها و شعب منتهی به شهریور ماه 1398، مدیریت شعب استان مازندران توانست با حضور ثابت خود در جایگاه سبز در طول یازده دوره، رتبه پنجم کل کشور را از آن خود نماید که ازجمله افتخارات آن می توان به حضور 30 شعبه(57درصد) در جایگاه سبز، افتخار کسب رتبه اول کشور(رویان) کسب افتخار دو شعبه از بیست شعبه برتر کشور،افتخارحضور هفت شعبه در بین یکصد شعبه برتر کشورو کسب رتبه اول حوزه غرب استان در بین 16حوزه کل کشور ،اشاره نمود. بر همين اساس گفتگويي با سه شعبه موفق استان ،رویان (رتبه اول کشور)،شعبه طالب آملی(رتبه 47 کشور) و شعبه مرکزی بابلسر(رتبه 94 کشور) داشته ايم تا از نزديك با علل و دلایل موفقیت ایشان آشنا شويم.

 ابراهیم برزگر رئیس شعبه  رویان:

ایجاد حس همکاری و همدلی توام با تکریم مشتریان

شعبه رویان از شعب موفق استان به شمار می رود که در نهمین دوره ارزیابی عملکرد توانست رتبه اول کشور را به خود اختصاص دهد و در سال جاری نیز با تلاش رئیس و کارکنانش توانست در یازدهمین دوره ارزیابی عملکرد منتهی به شهریورماه 1398،کارنامه ای ممتاز از خود به جای گذارد و رتبه اول کشور را به خود اختصاص دهد.

ابراهیم برزگر رییس شعبه رویان که سکان هدایت و راهبری شعبه را به عهده دارد دلایل موفقیت این شعبه را در کسب رتبه اول کشور در یازدهمین دوره  ارزیابی عملکرد منتهی به شش ماهه اول سال 98 این طور بیان نمود که : شرط اصلی موفقیت یک شعبه در دستیابی به اهداف تعیین شده، مدیریت و برنامه ریزی است. بنابراین با توجه به اهدافی که در ابتدای هر سال به مجموعه بانک اعلام می شود؛ برای اینکه بتوانیم در همه زمینه ها توفیق داشته باشیم باید با مشارکت و همفکری همکاران برنامه ریزی کرده و راه های دستیابی به این اهداف را تعیین کرد. لذا با تیم سازی و با مذاکرات متعدد و وقت گذاری برای مشتریان و ارائه انواع خدمات و محصولات بانک و با حسن نیت  خود و بانک را برای مشتریان بالقوه تعریف نموده و مشتریان  با توجه به شناختی که از خوش نامی بانک  داشته ما را امین خود دانسته و اقدام به انتقال منابع به بانک  کردند.

برزگر در ادامه با اشاره به تحقق هدف 195درصدی جذب منابع درسال جاری اظهار نمود: شناساندن بانك وهمكاران به شهروندان و همچنین جذب سپرده گذاران نیازمند تکریم مشتریان می باشدوگرنه ارائه و معرفي خدمات در اكثربانكها نسبتاً يكسان است. اشراف به دستورالعملها و بخشنامه هاي بانك ازشاخصهاي بارزدراعتلاي بانك وهمكاران است. لذابرنامه ريزي مدون همراه بانظارت ونيز بهره مندي ازراهنمايي هاوپيگيري هاي مجدانه مديريت ومسئولين محترم حوزه كه بسياردلسوزانه ومجدانه مارادرامرخدمت رساني به مردم وكسب موفقيت راهنمايي نموده ونيز بازاريابي هاي متناوب درون وبرون شعبه اي ،ازدلايل موفقيت بوده است.

برزگر با تاکید بر نقش موثر همکاران و حمایت ستاد مدیریت وحوزه در کسب موفقیت شعبه رویان افزود: طبعاً مهمترين سرمايه هر سازماني را نيروي انساني آن تشکيل مي‌دهد لذا بايد در حد امکان تلاش نمود فضايي را‌ايجاد کرد که نيروي انساني بيشترين بهره‌وري را داشته باشد و لازمه بالا بردن ميزان بهره‌وري نيروي انساني ‌ايجاد فضايي امن و انساني در محيط کار است که هميشه سعي کرده ایم همکاران در شعبه احساس امنيت و آرامش داشته باشند که در‌اين صورت ميزان علاقه مندي و دلسوزي آنها به کارشان افزايش پيدا مي‌کند.

رییس شعبه رویان در خصوص نحوه تعامل با کارکنان براي پيشبرد اهداف شعبه افزود:براي پيشبرد اهداف شعبه توسط همكاران ،تکریم همه  مشتریان و جذب منابع  به صورتي بوده  كه بيشترين توان خود را صرف اين امور می كنند و تماس مداوم با مشتريان ارزنده و ویژه به جهت تسريع به موقع در انجام امور آنان به نحوي كه به محض ورود اين قبيل مشتريان بايد از رئيس شعبه تا پيشخدمت، جوياي انجام كار و مشكلات آنان باشند و از سوی دیگر برگزاري جلسات مستمر توام با آموزش لازم همراه با صداقت و همدلي که در نهايت پيشبرد اهداف شعبه و بانک را به دنبال خواهد داشت.

 

 

علیرضا گودرزیان رئیس شعبه طالب آملی آمل:

لزوم معرفی مزایای رقابتی بانک مسکن به مشتریان

شعبه طالب آملی آمل یکی از شعب موفق مدیریت مازندران بوده که با تلاش  پیگیر رییس و کارکنان توانست در یازدهمین دوره مجمع ارزیابی عملکرد رتبه 47 کشور را کسب نماید و عملکرد درخشانی از خود به جای بگذارد .علیرضا گودرزیان رئیس این شعبه توانست با هدایت مناسب کارکنان، نتایج مناسبی از این همدلی را به دست بیاورد.

 گودرزیان  با اشاره به دلایل موفقیت این شعبه در سال جاری  گفت: کسب هر موفقیتی نتیجه یک برنامه ریزی مدون و نظارت و پیگیری است. در سال جاری با مشارکت و همفکری و تلاش یکپارچه کلیه همکاران و حمایت و پیگیری مدیریت استان در جهت شناسایی بازارهای هدف و مراجعه حضوری به سازمانها و شرکتها و معرفی مزایای انواع حسابهای بانک و همچنین بازاریابی داخلی شعبه توانستیم ضمن تحقق اهداف تعیین شده به این موفقیت دست یابیم.

رئیس شعبه طالب آملی در خصوص راهکارهایی که می تواند باعث موفقیت هر شعبه ای شود، عنوان کرد: برای اینکه بتوانیم حضوری فعال تر در بازارهای رقابتی کنونی داشته باشیم و سایر رقبا از ما سبقت نگیرند لازم است ضمن رفع موانع و مشکلات سیستمی و کاهش سامانه های موجود و یکپارچه کردن عملیات روزانه بانک و تسریع در ارائه خدمات مطلوبتر و شایسته موجبات رضایت مندی مشتریان و عملی کردن انتظارات و جذب مشتریان جدید و خصوصا حفظ و نگهداری مشتریان قدیمی را فراهم آوریم چرا که حفظ موفقیت از کسب آن سخت تر است و از طرفی بتوانیم از تمام مزایای رقابتی بانک که ناشناخته باقی مانده به نحو مطلوب استفاده و بر تقویت حسابهای صفر درصدی و جذب منابع ارزان قیمت به ویژه حساب جاری و ارائه خدمات کارمزد محور کوشا باشیم.

گودرزیان با اشاره به تحقق هدف 122درصدی جذب منابع درسال جاری و تاکید بر نقش موثر کارکنان در کسب موفقیت شعبه طالب آملی اظهار نمود: به طور حتم همکاری و همدلی تمامی کارکنان شعبه در موفقیت و جذب منابع بسیار موثر و ارزنده بوده و این موفقیت از تلاش جمعی و یکپارچه تمام کارکنان متعهد و متعصب شعبه حاصل شده که قابل تقدیر و ستایش است به همین دلیل بر خود لازم می دانم از تلاش صمیمانه آنها تشکر و قدردانی کنم. این عملکرد خوب پرسنل شعبه است که مشتریان را نسبت به بانک وفادار و متعهد می کند .

 

 
 

سید جواد حسینی پور رییس شعبه مرکزی بابلسر:

 

منابع انسانی کارآمد و با انگیزه مهمترین بخش راهبردی و موفقیت شعبه و بانک محسوب می شود.


شعبه مرکزی بابلسر با تلاش و پشتکار رئیس و کارکنانش موفق شد تاعملکرد مناسبی از خود به نمایش بگذارد و همین عامل باعث ارتقاء درجه شعبه در سال جاری و کسب رتبه 94 در یازدهمین دوره ارزیابی عملکرد منتهی به  شهریور ماه 98 شده است.

سید جواد حسینی پور رییس شعبه مرکزی بابلسر در خصوص عوامل موفقیت شعبه اظهار نمود:

روابط عمومي‌قوي و برخورد مناسب پرسنل شعبه با مشتريان، تغيير روش اجراي کار درشعبه،‌ايجاد تناسب در جذب منابع و مصارف و همچنين موقعیتی که شعبه دارد داراي پتانسيل بالا جهت جذب سپرده‌ها و همچنين مشتريان اعتباري را دارد لذا‌ يکي از دلايل مهم‌اين موفقيت را حفظ مشتريان ارزنده از طريق ارائه خدمات بانکي اعم از جاري و اعطاي تسهيلات در کمترين زمان ممکن و تعامل با آنها و جلب اعتماد آنها به سيستم بانک تجارت مي‌‌دانم.

حسینی پور با اشاره به تحقق هدف 319درصدی جذب منابع درسال جاری در خصوص راهکارهای افزایش منابع شعب اظهار نمود: براي پيشبرد اهداف شعبه توسط همكاران تکریم همه  مشتریان و جذب منابع  به صورتي كه بيشترين توان خود را صرف اين امور كنند و تماس مداوم با مشتريان ارزنده و ویژه به جهت تسريع به موقع در انجام امور آنان به نحوي كه به محض ورود اين قبيل مشتريان بايد جوياي انجام كار و مشكلات آنها باشند‌.

ایشان افزود:اولين و مهمترين موضوع در جذب منابع و موفقيت در اين بخش را نقش منابع انساني دانست كه به عنوان مهمترين بخش راهبردي هر شعبه و بلكه بانك محسوب مي شود و با توجه به نقش بسيار ارزنده و تاثيرگذار آن ، توفيقات شعبه را وجود منابع انساني كارآمد ، اثرگذار ، خلاق و باانگيزه برشمرد.

رییس شعبه مرکزی بابلسر در خصوص نقش کارکنان اظهار نمود: در جلسات متعدد نظم و انضباط،‌ايجاد محيطي شاد، رعايت ادب، استفاده از فرصتها و ارتقا سطح آگهي از طريق آموزش مورد بررسي قرار مي‌گيرد و همچنين‌ بر‌اين باور هستم که اگر پرسنل با روحيه شاد و امنيت فکري کار را شروع کنند به طور مسلم تا ساعت اداری بهترين راندمان کاري را خواهد داشت‌.

آخرین بروزرسانی 1398/10/25