تازه های اخبار تازه های اخبار

بازدید مدیر امور استانها و بازاریابی از شعب حوزه غرب مازندران و مرکزی آمل

با هدف ديدار از همكاران و ايجاد انگيزه مضاعف خدمت رساني ،محمود لاری دارابی مدیر امور استانها و بازاریابی با همراهی مصطفی تقوی مدیر شعب مازندران از شعب حوزه غرب و شعبه مرکزی آمل بازدید نمودند .

مصطفی تقوی مدیر شعب مازندران در این بازدید به ارائه گزارش عملکرد از وضعیت مدیریت و شعب تحت پوشش پرداخت و اظهار نمود:مدیریت مازندران از جمله مدیریتی بوده که دریازده دوره متوالی ارزیابی عملکرد توانسته جایگاه سبز را اختیار نماید و در ارزیابی عملکرد منتهی به شهریور98، شعبه اول کشور(رویان) شعبه چهاردهم کشور(چمستان)  وهفت شعبه از 100 شعبه برتر کشور مربوط به مدیریت مازندران بوده است و 30شعبه(57درصد)  دارای جایگاه سبز بوده است.

تقوی در ادامه خاطر نشان کرد :امیدواریم بتوانیم با یاری خداوند متعال و شعار توکل ، تدبیر و تلاش و با تکیه بر رهنمودهای ارزشمند مدیران ارشد بانک جهت تحقق اهداف بانک بیش از پیش موفق عمل نماییم .

محمود لاری دارابی مدیر امور استانها و بازاریابی ،ضمن تجلیل از عملکرد مدیریت مازندران در کسب موفقیتها ، با بیان اینکه این توفیقات نشان دهنده تلاش کارکنان  مازندران بوده که بسیار ارزشمند است، دربخشی از رهنمودهای خود خاطر نشان کرد:

ارتباط با مشتريان ویژه، تكريم مشتريان و سرعت ارائه خدمات از عوامل موثر در جذب و نگهداري مشتريان می باشد و برقراری ارتباط منطقی و تعاملی توام با احترام  و رعایت اخلاق حرفه ای بهترین ابزار جذب منابع بوده  و در این خصوص باید با رعایت اصول مشتری مداری و اخلاق گرایی در ارتقای سطح کیفی رضایتمندی مشتریان بکوشیم.

مدیر امور استانها و بازاریابی با تاکید بر خدمات کارمزد محور افزود:يكي از عوامل موثر در سود آوري بانك توسعه و گسترش خدمات كارمزد محور منجمله  صدور ضمانتنامه  مي باشد كه انتظار ميرود شعب در اينخصوص با استفاده از ظرفيتهاي موجود  اقدامات ويژه اي را معمول دارند.

لاری ادامه داد:امروز باید به سمت خدمات کارمزد محور حرکت نماییم چرا که با خدمات کارمزد محور درآمدهای بانک تحقق پیدا میکند وصدور ضمانتنامه برای ذینفع ،راهی برای جذب آن به عنوان مشتری بوده ودرنهایت منجر به کاهش هزینه بهای تمام شده پول می گردد.

مدیر امور استانها و بازاریابی به جانشين پروري در شعب اشاره نمود و افزود : آموزش نيروي انساني بسيار حائز اهميت مي باشد كه بايد دانش كار و تجارب مكتسبه نسل به نسل در بانك انتقال يابد تا بانك همواره از نيروهایي با دانش كاري بالا و مسئوليت پذير بهره مند گردد.

لاری ادامه داد: رئيس شعبه ، بهترين مدرس و مربی بوده كه هم باید در امر آموزش و هم جانشين پروري موفق عمل نماید و در این راستا بخشنامه خوانی را جدی گرفته و بصورت کاربردی و گروهی اجرا نموده  تا ضمن به روز نمودن دانش شغلي در راه تحقق اهداف بانك موفق عمل نمايند.

ایشان ضمن توجه دادن کارکنان به بالا بردن سطح آگاهی خود در خصوص خدمات و محصولات بانک و اینکه هر کس در مسئولیت خود بایستی اشراف کامل به امور مربوطه داشته باشد افزود :  کارکنان باید به دستورالعمل ها و خدمات و محصولات بانک مسلط ، مطلع و به روز بوده تا پاسخگوی نیاز مشتریان باشند که در این خصوص برگزاری جلسات بخشنامه خوانی مورد تاکید می باشد.

لاری با تأكيد بر كاهش مطالبات معوق ،از دیگر موضوعات مهم بانک را پیگیری وصول مطالبات معوق دانست وخاطر نشان كرد : وصول مطالبات معوق باید در اولویت اول قرار گیرد چرا که نوعی جذب منابع صفر درصدی محسوب شده که هیچ هزینه ای ندارد.

مدیر امو استانها وبازاریابی  پیگیری مستمر و اثر گذار را از راهکارهای وصول مطالبات معوق برشمردند و افزودند: همه  کارکنان بايد در راستاي تحقق اهداف ابلاغي در اين بخش  با رصد مستمر عملكرد شعبه  تلاش نمايند و با تقسیم  پرونده های مطالباتی و  با استفاده از تمامي ظرفيتهاي موجود ، به منظور  کاهش حجم مطالبات اقدام نمایند.

لاری  با بیان اینکه مبحث کنترل و نظارت را جدی بگیریم، ادامه داد:رئیس شعبه باید با خاطر آسوده ، نظارت لازم  بر امور شعبه را داشته باشد و در کنار اعتماد موجود، رفتار و عملکرد کارکنان را کنترل نماید چرا که مراقبت از همکاران و اعمال نظارت بر عملکرد آنان به عهده رؤسای شعب می باشد.

ایشان  ادامه داد:رعایت ضوابط بخشنامه ها را مدنظر قرار داده و کنترل اسناد پایان روز و سرفصلهای نا متعارف را جدی بگیریم.

مدیر امور استانها و بازاریابی با بیان اینکه رییس شعبه ای برنده است که بتواند با مشتری ارتباط سازنده با رعایت چارچوبها داشته باشد خاطر نشان کرد:مشتری یعنی بانک و باید باروی گشاده با آنان برخورد نموده و هر اطلاع رسانی به مشتریان نقطه امیدی را در دل آنان ایجاد میکند که بانک به فکر منافع مشتری بوده و آنجاییکه از مشتری فاصله گرفته ایم راه به جایی نبردیم.

ایشان ادامه داد: در برخورد با مشتری ضمن آراستگی ظاهری، خوشرویی را مدنظر قرار داده تا بتوانیم منابع آنان را نزد بانک متمرکز کرده  و در این خصوص باید ادبیات مشتری مداری را به زیر دستان هم انتقال دهیم.

لاری با تاکید بر اصل منابع انسانی و اینکه با محبت و دوستیها نتایج خوبی حاصل می شود افزود: رییس شعبه میتواند در کارکنان تحول ایجاد نموده و به دور از مسائل حاشیه ای و ایجاد رقابت  ،پرسنل ساعی و کارآمد را  تشویق نماید  و همچنین کارکنان را در تصمیم گیری مشارکت داده تا تعصب سازمانی آنان افزایش یابد چرا که اگر کارمندی در تصمیمات سازمانی مشارکت نماید آن وقت پایبندی به تصمیمات و امور دارد.

شایان ذکر است مواردی چون پرستاری از  مشتریان ، بازاریابی مستمر ، جدی گرفتن خدمات کارمزد محور،رعايت آراستگي شعب ، حرکت به سمت دانش محوری و به روز بودن تمامی کارکنان از آمارهای شعب ، از ديگر رهنمودهای مدیر امور استانها و بازاریابی در اين بازديد بوده است
آخرین بروزرسانی 1398/10/19