تازه های اخبار تازه های اخبار

در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه عنوان شد: اخبار بانک مسکن شایستگی نشر و تکثیر دارد

نشست با خبرنگاران

مدیر شعب استان مرکزی: در سال های اخیر، به پاس خدمات ویژه بانک مسکن و اعطای انبوه تسهیلات در این بانک، همواره خبرسازترین بانک بوده ایم.

در اخبار مربوط به بانک ها، خبرهای بانک مسکن خواندنی تر و برای مخاطبین جذابیت بیشتری داشته است.

بانک مسکن طی سال های اخیر همواره خبرساز بوده و برای اقشار مختلف جامعه، خدمات نوین و بالتبع خبرهای خوبی به ارمغان آورده است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان مرکزی احمد علی جعفری مدیر شعب استان مرکزی در جمع منتخب خبرنگاران خبرگزاری ها و مطبوعات استان با بیان این مطلب افزود: مفتخریم که بانکی صد در صد دولتی هستیم و جهت گیری برنامه های بانک در راستای حمایت از دولت و خدمت به مردم بوده و می باشد. وی افزود: مسئولین ارشد بانک همواره تلاش دارند همگام با دولت و همدل با مردم، در ارائه خدمات بانکداری، خاصه در بخش ساختمان و رفع مشکل مسکن افراد جامعه تلاش نموده و تهیه سرپناهی امن و ارزان را برای عموم مردم به ویژه دهک های میان درآمد و کم درآمد کشور به ارمغان آورند.

جعفری با اشاره به سیاست های اعتباری سال جاری، شماری از خدمات بانک را برای خبرنگاران تبیین نموده، گفت: امسال بانک مسکن به نسبت سال گذشته و سال های قبل، شرایط مساعدتری را پیش روی متقاضیان خرید، ساخت و تعمیر مسکن قرار داده و در بخش اعطای تسهیلات و در جهت دستیابی به جهش تولید در اقتصاد مسکن،  بالاترین میزان وام را به سازندگان مجتمع های مسکونی تا سقف 220 میلیون تومان برای ساخت هر واحد پیشنهاد داده است. وی گفت: بانک، همچنین تسهیلات مرابحه منصوبات خود را تا 100 میلیون تومان، مرابحه عام را تا 50 میلیون تومان و تسهیلات جعاله مسکن را تا 40 میلیون تومان افزایش داده و در اقدامی دیگر، در جهت تسهیل در شرایط اعطای تسهیلات به خانه اولی ها، عمر ساختمان های مشمول تسهیلات از محل امتیاز صندوق پس انداز مسکن یکم را از 15 سال به 20 سال افزایش داده است. وی همچنین از تمدید طرح میثاق در بانک مسکن خبر داد و اظهار داشت: بر اساس این طرح؛ 100% جرایم تسهیلات پرداختی بانک که معوق گردیده، به نسبت واریزی نقدی از سوی بدهکاران بخشوده خواهد شد. 

جعفری افزود: بانک مسکن بالاترین میزان تسهیلات اعطائی را در شبکه بانکی استان دارد و با رقمی معادل 34000 میلیارد ریال تسهیلات، بیشترین مشارکت مالی را در حوزه مسکن به ویژه در بخش تسهیلات ساخت با متقاضیان داشته است. وی همچنین اعطای 3441 فقره تسهیلات به ارزش 2209 میلیارد ریال طی 4 ماهه ابتدای سال جاری و افزایش 30 درصدی تسهیلات اعطائی بانک مسکن به نسبت مدت مشابه سال گذشته را ناشی از توجه ویژه بانک در سال های اخیر به مقوله ساخت و بخش عرضه و تولید مسکن دانست و گفت: غالب این تسهیلات در بخش مشارکت در ساخت مسکن و مرابحه منصوبات بوده است.

 

مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی تصریح کرد: از این که بالغ بر 2 برابر منابع بانک در استان را به صورت تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار داده ایم ابائی نداریم؛ چرا که افتخارمان این است که تسهیلات بانک تماما در بخش تخصصی مسکن به کار گرفته شده و بانک بر مصرف صحیح آن نظارت مستقیم داشته و دارد. وی افزود: از سوی دیگر انتظار داریم: سازمان ها و شرکت های دولتی و غیر دولتی و صنایع و مشاغل فعال در حوزه مسکن و ساختمان؛ با هدایت سرمایه های خرد و کلان خود به سمت و سوی این بانک، گردش پول را در چرخه مسکن حفظ نموده و ضمن برخورداری از خدمات و محصولات ارزشمند این بانک، در زمره شرکای اقتصادی بانک مسکن، این بانک دولتی را در تامین مالی مسکن کشور حمایت کنند.

جعفری در ادامه، با بیان اینکه اعطای تسهیلات طرح اقدام ملی صرفا توسط بانک مسکن انجام می شود، گفت: از مجموع 400 هزار واحد در فاز اول این طرح، سهم استان مرکزی 20 هزار واحد است. این در حالی است که تا کنون 21000 متقاضی در استان ثبت نام کرده و مترصد اعلان نتایج قطعی از اداره کل راه و شهر سازی، گشایش حساب و واریز سهم آورده اولیه خویش می باشند.

وی اظهار داشت؛ طرح اقدام ملی، بزرگترین طرح ملی دولت در راستای تولید و رونق اقتصادی پس از طرح مسکن مهر به شمار می آید. در طرح مسکن مهر، با همه فراز و نشیب ها، نتایج قابل قبولی عاید و حدود 4 میلیون واحد مسکونی ساخته شد و در اختیار واجدین شرایط قرار گرفت و بسیاری افراد کم درآمد با سرمایه های خرد و بهره گیری از مساعدت دولت و تسهیلات ارزان قیمت بانک مسکن، هم اینک صاحب خانه شده اند و اگرچه تعدادی پروژه های عارضه دار مسکن مهر هنوز هم تعیین تکلیف نگردیده اند، لیکن پیش بینی می شود، با پیگیری مسئولین امر، این مهم تا پایان سال جاری محقق شود. جعفری طرح اقدام ملی را شروعی دوباره در جهت سازندگی و شکوفائی اقتصادی کشور دانست و گفت: یقینا با آغاز این طرح، بالغ بر 700 شغل به حرکت در آمده و چرخ اقتصاد کشور با همکاری و همیاری همه مسئولین؛ روان تر از گذشته خواهد چرخید.

مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی در پایان با تقدیر از خبرنگاران، در انتشار اخبار و رویداد های بانک به منظور شفاف سازی و آگاه نمودن مردم از آخرین خدمات و دستورالعمل های بانک، گفت: خدمات بانک مسکن ارزش انتشار خبری در تیتر اول مطبوعات و سرتیتر خبرگزاری ها در بخش اخبار تخصصی با رویکرد اقتصادی و اجتماعی  را دارد. وی تصریح کرد: به جرات باید گفت: طی این سال ها بانک مسکن خبرسازترین بانک ها در عرصه بانکداری، تولید و اقتصاد بوده و این مهم مبین جهت گیری اقتضائی این بانک در راستای اهداف دولت و رفع مشکلات مردم و نیز دغدغه بالای مسئولین بانک در هم افزائی با دولت و همدلی با مردم می باشد.

شایان ذکر است، در پایان نشست صمیمی مدیر شعب استان مرکزی با خبرنگاران، به پاس خدمات و زحمات خبرنگاران به میمنت روز و هفته خبرنگار، لوح تقدیر و هدایائی از سوی مدیر شعب استان به ایشان اعطاء شد.

 

آخرین بروزرسانی 1399/6/29