تازه های اخبار تازه های اخبار

وصول مطالبات در راس برنامه های سال جاری استان مرکزی

عزم جدی مدیریت استان مرکزی در وصول مطالبات

مدیر شعب استان مرکزی: استان مرکزی در راستای رویکرد بانک، با همت همکاران مدیریت و شعب، به دنبال پیگیری و وصول مطالبات تسهیلاتی است.

مدیر استان مرکزی: با پیگیری مستمر، موفق به وصول چند پرونده معوق و کاهش مطالبات مدیریت شدیم.

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان مرکزی، در جلسه کمیسیون وصول مطالبات مدیریت استان که با حضور مسئولین مدیریت و جمعی از روسای شعب استان برگزار شد؛ احمدعلی جعفری مدیر شعب استان مرکزی در سخنانی؛ وصول مطالبات را فرصتی مناسب برای بازگرداندن مطالبات بانک و متعاقبا تجهیز منابع از دست رفته دانست و گفت: اهمیت این موضوع باعث گردیده که خصوصا در سال های اخیر؛ بانک، نیروهای صف و ستاد خود را جهت وصول مطالباتش از مدیونین، بسیج کرده، با جدیت در این مسیر گام بردارد.

 وی گفت؛ در این بین، کار پیگیری وصول مطالبات نباید یک طرفه و صرفا از سوی بانک باشد بلکه مشارکت مردم و همدلی ایشان با بانک، می تواند فرایند وصول را به مراتب ساده تر از آنچه تصور می شود، حصول بخشد. جعفری اظهار داشت: طی ماه های گذشته و به جهت اثرگذاری سوء ناشی ازتحریم ها و نیزبه سبب بیماری کرونا بر کسب و کارو معیشت مردم، میزان مطالبات بانک مسکن استان همچون دیگر بانک ها افزایش یافت و این مهم خصوصا دراستان مرکزی که نماد صنعت کشور بوده، اکثر وام گیرندگان، ازقشر کارگران صنایع به شمار می آیند، تاثیر بیشتری در معوق شدن اقساط ایشان برجای گذاشت.

جعفری افزود؛ برخی بدهکاران بانکی براین باورند که  پرداخت طلب بانک در فرع  دیون و بدهی های ایشان است و بانک چون در اقساط خود، سود و جرایم را به صورت روزشمار دریافت می دارد، نباید مطالبه گر تسهیلات خود باشد؛ وی اظهار داشت: با مذاکراتی که با بدهکاران داشتیم، صمیمانه مردم را به اهمیت بازگشت منابع بانک و به کارگیری مجدد آن در اعطای تسهیلات به متقاضیان ترغیب کردیم و در بیشتر موارد با در نظر داشتن شرایط بدهکاران، با قبول شرایط وی، بدهی آنها را استمهال کرده، از آنها تعهد گرفتیم در مقابل لطف بانک، در مهلت تعیین شده، مطالبات بانک را برگردانند. وی تصریح کرد: البته طرح میثاق کمک شایانی به بازگشت مطالبات ما کرد و هر بار تمدید این طرح را با همکاری کارشناسان دایره ارتباطات و بازاریابی اطلاع رسانی کرده و بدهکاران را از مزایای طرح آگاه نمودیم.

مدیر شعب استان مرکزی افزود: همه تلاشمان این است که فرهنگ وصول مطالبات را در همه همکاران مدیریت نهادینه کنیم و همکاران را به این باور برسانیم که مطالبات بانک را به مثابه مطالبات شخص خود تلقی کرده و نسبت به پیگیری وصول آن حساس باشند. لذا مصمم هستیم با همدلی همکاران، امر پیگیری وصول مطالبات حتی در بعد از ظهر روز های کاری ادامه دار بوده، مستمر از سوی همکاران انجام پذیرد.

آخرین بروزرسانی 1399/6/29