فهرست اخبار فهرست اخبار

مدیر خراسان رضوی :

نقش ارشادی بازرسان در ارتقای عملکرد کارکنان اساسی است

به گزارش روابط عمومی خراسان رضوی ، خطیب زاده نظارت و توجه بازرسان بر رعایت بخشنامه ها و دستورالعمل ها توسط کلیه کارکنان و همچنین معرفی کارکنان شایسته و توانمند به مدیریت را خواستار شد .

وی  اشراف اطلاعاتی بازرسان در جلوگیری از مشکلات و اشتباهات  و همچنین کشف تخلفات احتمالی را مهم برشمرد.

در ادامه این نشست ، محمدپورقربانی معاون اجرایی مدیریت، توجه ویژه بازرسان در بخش های وصول مطالبات، صدور ضمانتنامه، رعایت بهداشت اعتباری به ویژه در مورد تسهیلات بدون سپرده را در بازرسی های ادرواری مورد تاکید قرار داد .

محسن علی محمدی معاون اداری و پشتیبانی مدیریت ، کنترل و نظارت بر اجرای دستورالعمل های اداری و وضعیت تعامل مسیولان شعب با کارکنان توسط بازرسان را خواستار شد.

در ادامه حجت عظیمی ریس حوزه حراست  استان ، مطالبی در سه محور اهمیت و جایگاه نظارت در شرع مقدس اسلام ، ضرورت و جایگاه نظارت در اسلام و انتظارات تشکیلات حراست از واحدهای نظارتی درون سازمانی را بیان داشت . وی با اشاره به نظارت خداوند متعال بر همه اعمال انسان ، به تشریح نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر در خصوص نظارت بر زمامداران و همچنین بیان سیره پیامبر اکرم (ص) در این زمینه پرداخت . سپس با بیان این مطلب که وجود یک نظام کامل و دقیق نظارت و بازرسی یکی از حیاتی ترین ارکان مدیریت سالم و کارآمدمی باشد ، بر ضرورت و جایگاه بالای نظارت در مدیریت تاکید کرد.

 عظیمی  همچنین به انتظارات تشکیلات حراست از واحدهای نظارتی درون سازمانی اشاره و مواردی چون انعکاس گزارشات و تخلفات مکشوفه به مدیریت شعب و به طور همزمان دفتر حراست استان در چارچوب دستورالعمل های جاری و استمرار همکاری با واحد نظارتی ذیربط در دفتر حراست استان و پیگیری تخلفات و مکاتبات به عمل آمده با اداره کل بازرسی تا کسب نتیجه لازم را از جمله انتظارات تشکیلات حراست از بازرسان اعلام کرد.

در بخشی دیگر از این نشست ،  علی کبیر رییس دایره کنترل و نظارت به ارایه گزارشی از عملکرد این دایره در سه ماهه ابتدای سالجاری  پرداخت.وی بازرسی  تمامی شعب استان، بررسی شکایات واصله، بررسی گزارشات مرتبط با مقررات مبارزه با پولشویی، بررسی تخلفات کارکنان، بررسی پاسخ ابلاغیه های بازرسی شعب و همچنین بررسی ابلاغیه های بازرسی مکانیزه و ارسال پاسخ به اداره بازرسی را از اهم این اقدامات برشمرد.

آخرین بروزرسانی 1399/5/5