فهرست اخبار فهرست اخبار

با حضور مدیر عامل و اعضای هیات مدیره

مراسم تودیع و معارفه مدیران شعب خراسان رضوی برگزار شد

با حضور محمدهاشم بت شکن مدیرعامل بانک، اعضای هیات مدیره، مدیر امور استان ها و مناطق، مراسم تودیع و معارفه مدیران شعب استان خراسان رضوی برگزار شد

 

با حضور محمدهاشم بت شکن مدیرعامل بانک، اعضای هیات مدیره، مدیر امور استان ها و مناطق، مراسم تودیع و معارفه مدیران شعب استان خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت خراسان رضوی، دکتر بت شکن ضمن اشاره به این که مرتضی صالحی و ابوالفضل مهران هر دو از مدیران کارآزموده و پرانرژی بانک مسکن هستند اظهار داشت: مدیریت شعب خراسان رضوی کادرپروری می کند و مدیرانی که در اینجا پرورش پیدا می کنند در سطوح مختلف بانک می توانند اثربخشی زیادی داشته باشند.

وی به خصوصیات اخلاقی و کاری مرتضی صالحی اشاره و افزود : پیگیری و حل مشکلات کارکنان، حساسیت خاص به هزینه کرد از بیت المال بویژه در بحث صرفه جویی ها و افزایش کارایی و راندمان کاری و هدفمند کردن اضافه کاری متناسب با نوع فعالیت شعب از جمله خصوصیات وی بوده است.

دکتر بت شکنت صریح کرد: ابوالفضل مهران که به عنوان مدیر جدید شعب استان خراسان رضوی انتخاب گردیده نیز دارای ویژگی های مدیریتی و شخصیتی از جمله انگیزه بسیار زیاد در کار، اشراف و تخصص در امور بانکی ،‌تعامل بسیار صمیمانه با همکاران، حسن خلق و محبوبیت در بین کارکنان و روحیه پیگری امور مربوط به همکاران و مشتریان می باشد که اگر این ویژگی ها توسعه و تعمیق پیدا می کند می تواند الگوی رفتاری بسیار مناسبی برای رؤسای شعب و سایر پرسنل استان می باشد.

مدیر عامل بانک با تاکید بر رصد رقبا ادامه داد : در استان خراسان رضوی رتبه استانی مدیریت از حیث

جذب منابع رتبه هشتم می باشد که باید تا دو سال آینده با تلاش مضاعف همکاران 2 پله افزایش پیدا کند

و به رتبه ششم ارتقای یابد و همچنین سهم این مدیریت از کل منابع بانک های استان از 5 درصد به 7 درصد برسد.

وی افزود: همچنین در مسکن مهرمقرر شده طی دو سال آینده 68 هزار واحد تکمیل پرونده شود و جمع وصول اقساط مسکن مهر نیز باید بیش از 3600 میلیارد ریال باشد.

مدیرعامل بانک با تاکید بر کاهش مطالبات معوق افزود: نسبت مطالبات غیر جاری این مدیریت از 1/3 درصد در حال حاضر به حداکثر 9/2 درصد به شکل سالیانه باید با کاهش معقولی همراه باشد.

دکتر بت شکن در ادامه با ارایه گزارش عملکرد بانک طی شش ماه ابتدای سال جاری عنوان کرد: منابع ریالی و ارزی بانک در شش ماهه نخست سال جاری ، رشدی بیش از 12 درصد داشته است .وی با اشاره به اینکه درزمینه پرداخت تسهیلات ، عملکرد بانک بویژه پس از افزایش سقف تسهیلات جعاله و خرید مسکن در 6 ماهه ابتدای سال به نسبت 6 ماهه سال گذشته، عملکرد بسیار مطلوبی بوده، افزود: این امر نشان دهنده اینست که بانک مسکن به عنوان مردمی ترین بانک کشور در خدمت آحاد مردم بویژه اقشار متوسط و ضعیف جامعه است.مدیر عامل بانک ادامه داد: در 6 ماهه ابتدای سال گذشته ، 38 هزار فقره تسهیلات جعاله پرداخت شده که این میزان در 6 ماهه ابتدای سال جاری با حدود 65% رشد به 63 هزار فقره رسیده است همچنین در زمینه میزان پرداخت تسهیلات خرید مسکن،میزان تسهیلات پرداخت شده در 6 ماهه ابتدای سال جاری به 70 هزار فقره تسهیلات بالغ بر 17 هزار میلیارد ریال رسیده که رشد 114 درصدی را نشان می دهد .

دکتر بت شکن با تاکید بر اهمیت بخش مسکن، به چهار مفهوم اصلی اقتصاد اشاره نمود و عنوان داشت: ما چهار اقتصاد کلان، ‌مسکن، خانوار و بانک داریم و به طور حتم مهمترین بخش اقتصادی است که به بخش اقتصادی کلان تنه خواهد زد و هیچکدام از بخش های اقتصادی کشور نمی تواند به اندازه بخش مسکن تغییر ایجاد کند، تغییر انجام دهد چراکه ایجاد یک تغییر در بخش مسکن بلافاصله تورم کلی در کل کشور را ایجاد خواهد نمود.

وی افزود : از زاویه اقتصاد مسکن، هرگونه اقدامی که توسط بانک مسکن انجام شود در صورتی که تدابیر لازم در این خصوص اتخاذ نشده باشد منجر به افزایش قیمت ها در بخش مسکن می شود. به عنوان مثال در سال گذشته سقف تسهیلات بعد از 8 سال افزایش پیدا کرد اما به دلیل اینکه با تدابیر و برنامه ریزی خاص توسط مقام ناظر و شورای پول و اعتبار این افزایش صورت پذیرفت لذا منجر به افزایش قیمت در بخش مسکن نشد.

مدیر عامل به سومین بخش اقتصاد که اقتصاد خانوار است اشاره کرد و گفت: بزرگترین سهم از بودجه خانوار بخش هزینه های مسکن است که هرگونه تغییر در این فضا باعث ایجاد اشکال در بودجه خانوار خواهد شد وی ادامه داد:بعد چهارم ، اقتصاد بانک است که اگر در بخش اقتصاد بانک درست تصمیم نگیریم تعادل منابع و مصارف بانک به هم می خورد و اگر در اعطای تسهیلات تعهدی را ایجاد کنیم و تدابیر لازم را برای منابعش نداشته باشیم با کسری منابع مواجه شده و این امر منجر به اضافه برداشت از بانک مرکزی خواهد شد و به اقتصاد کلان نیز لطمه وارد می کند.

دکتر بت شکن تصریح کرد : که بخش مسکن و رشته های مرتبط با آن به قدری گسترده، جذاب و وسیع است که ما به عنوان یک بانک تخصصی احتیاجی نداریم که در سایر حوزه ها فعالیت کنیم.

وی خاطرنشان ساخت: املاک و مستغلات نه در کشور ما بلکه در دنیا ستون فقرات دارایی های مالی هر کشور است که اگر در این حوزه توانمندی های خود را تقویت کنیم و مسیر کامل تسهیلاتی – خدماتی به مشتریان ارایه دهیم به طور حتم بهترین مشتری هدف را با کمترین ریسک ممکن خواهیم داشت.

مدیر عامل بانک با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به تکمیل مسکن مهر اظهار داشت: مقام معظم رهبری در 15 بندی که در هفته دولت به مقامات ارشد دولت تاکید کردند تکمیل مسکن مهر هم جزی آن بود که یکی از مواردی که ایشان اشاره کردند این بود که ممکن است ایراداتی نیز در زمینه تامین مالی مسکن مهر وجود داشته باشد اما به هر حال تکلیفی است که انجام شده و با آحادی از مردم مواجه هستیم که منتظر تحویل گرفتن واحدهای مسکن مهر هستند.

بت شکن در پایان سخنان خود با اشاره به برگزاری به برگزاری مجامع ارزیابی عملکرد در بانک تصریح کرد: ما باید فرهنگ پرسشگری و پاسخگویی و انجام تکالیف را به نوعی درتمام ارکان بانک نهادینه کنیم که در مجامعی که برگزار خواهد شد مدیران امور به شکل زمانبندی شده اهداف بانک را بررسی و نتایج آن را به مدیریت های شعب کشور اطلاع خواهند داد.

در ادامه این نشست،یوسف مرتضایی عضو هیات مدیره بانک با تقدیر و تشکر از خدمات صالحی مدیر شعب سابق خراسان رضوی گفت : صالحی در مدت حضورش در خراسان رضوی عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده است و عملکرد مطلوب وی در استان های ایلام، همدان و خراسان رضوی موجب شد که بانک مسؤولیت سنگینی در استان تهران را به عنوان رییس اداره کل امور مدیریت های استان تهران به عهده وی بگذارد. وی افزود: با توجه به اینکه منابع موجود در تهران حدود نیمی از منابع بانک را تشکیل می دهد مدیریت منابع این استان، مسؤولیت بسیار سنگینی است که با توجه به کارنامه درخشان صالحی قطعاً وی از عهده این مسؤولیت نیز به خوبی برخواهد آمد.

وی از ابوالفضل مهران مدیر جدید خراسان رضوی، به عنوان یکی از مدیران با اخلاق، با تجربه و مردم دار یاد کرد و برای وی آرزوی موفقیت نمود.

در ادامه نشست مرتضی صالحی مدیر اسبق شعب خراسان رضوی با اشاره به این نکته که مدیری که در خراسان رضوی خدمت می کند به عنوان یک مدیر خدمتگزار از چند بعد وظیفه داردافزود: وظیفه نسبت به سازمان، همکاران، ارباب رجوع و مجاوران و مهمتر از همه این ها خدمت به زایرین امام رضا (ع) از جمله ابعاد وظایف مدیر شعب این استان است.

صالحی ادامه داد: مدیریت خراسان رضوی از نظر نیروی انسانی توانمند، استانی غنی است و سرمایه استان همکاران پرتلاش آن است که با همت مضاعف این پرسنل مانده سپرده های مدیریت که در ابتدای سال ده هزار و پانصد و هفتاد و هفت میلیارد ریال بوده که با رشد 8/25 درصدی به تاریخ 8/7/93 به سیزده هزار و سیصد و سه میلیارد ریال رسیده است در واقع در بین مدیریت های هم درجه خود جایگاه اول در کشور را داراست و در بین مدیریت های کل کشور نیز حایز مقام پنجم گردیده است. وی افزود: در بخش وصول مطالبات، مانده مطالبات در کل بخش ها یک هزار و هفتصد و سیزده میلیارد ریال است که نسبت به ابتدای سال با 23 درصد کاهش مواجه بوده که مدیریت در این بخش نیز جایگاه اول در بین مدیریت های کل کشور را به خود اختصاص داده است.

صالحی به عملکرد مطلوب کارکنان در بخش فروش اقساطی مسکن مهر اشاره نمود و اظهار داشت: شاخص بعدی که از نظر بانک به عنوان اولویت بسیار مهمی درنظر گرفته می شود. فروش اقساطی مسکن مهر است که در شش ماهه ابتدای سال جاری 88% هدف تعیین شده برای این مدیریت محقق گردیده که در بین مدیریت های هم درجه از این حیث، رتبه اول و در کل کشور جایگاه چهارم را داراست.

در پایان نیز مهران مدیر شعب جدید خراسان رضوی اظهار داشت: از تمام ظرفیت ها و توانمندی های مجموعه در راستای تحقق اهداف بانک به نحو مطلوبی استفاده خواهم کرد . وی به برنامه های خود از جمله ارتقای سطح کیفی آموزش و نظارت و کنترل دقیق، تمرکز بیشتر بر بانکداری الکترونیکی، کاهش هزینه ها و افزایش درآمد، توجه بیشتر بر بازاریابی و مشارکت همکاران در امور محوله و مدیریت مشارکتی اشاره نمود.

گفتنی است در جریان سفر مدیر عامل و اعضای هیات مدیره به مشهد از شعب پاسداران ، پنجراه سناباد و بلوار خیام مشهد بازدید به عمل آمد و مدیر عامل و هیات همراه با همکاران شعب دیدار و گفتگو نمودند.

همچنین در این سفر ، دکتر بت شکن، اعضای هیات مدیره، مدیر امور استان ها و مناطق، ریاست اداره کل امور مدیریت های استان تهران و مسؤولین مدیریت با خانواده های شهید جوان مصلح و شهید شرافت دیدار نمودند.

علاوه بر این ،با توجه به چهلمین روز درگذشت عباس نصر مدیر اسبق خراسان رضوی، هیات مذکور با حضور در منزل آن مرحوم، برای ایشان طلب آمرزش و مغفرت کردند.

آخرین بروزرسانی 1394/4/24