فهرست اخبار فهرست اخبار

بازگشت

خطیب زاده : مهندسی مجدد فرآیندها، سازمان را بهره ور می کند

تدوام در انتقال نظرات مدیران ارشد همچنان ادامه دارد
خطیب زاده : مهندسی مجدد فرآیندها، سازمان را بهره ور می کند
بهره وری تولد دوباره ثروت است و مدیر عامل بانک در همایش مدیران توجه به بهره وری را به عنوان یک اصل در کلیه امور بانک مورد تاکید قرار داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت خراسان رضوی،  در نشستی که به منظور انتقال دیدگاه مدیران ارشد بانک و با حضور معاونان مدیریت، رییس حوزه حراست، رؤسای شعب استان و دوایر مدیریت برگزار شد حسن خطیب زاده مدیر شعب استان این مطلب را بیان کرد. وی  افزود: بهره وری انجام کار درست به روش درست است که اگر ما در بانک کارها را به روش درست انجام دهیم مطمیناً موفق خواهیم شد و به نتایج مثبتی خواهیم رسید.

مدیر شعب خراسان رضوی  با اشاره به این که ما باید بهره وری را در تمام بخش های بانک افزایش دهیم اظهار داشت: برای افزایش بهره وری باید هزینه ها را کاهش داده  و درآمدهای کارمزد محوررا نیز افزایش دهیم تا بانک سوده باقی بماند .

خطیب زاده ادامه داد: استراتژی بانک در سال جاری حفظ شرایط موجود برای شعبی است که در ارزیابی عملکرد 6 ماهه ابتدای سال موفق بوده اند . همچنین بهبود شرایط برای شعبی که وضعیت قابل قبولی در ارزیابی عملکرد نداشته اند از دیگر استراتژی های بانک به شمار می رود.

مدیر شعب استان تصریح کرد : ضرورت دارد با توجه به شرایط جدید جامعه  ضمن تغییر دیدگاه ها ، مهندسی مجدد فرایندها را انجام داده   و بر این اساس ، روش هایی که دارای اشکال است را حذف کرده  و روش های صحیح را ادامه دهیم.

وی در ادامه به 5 عامل موفقیت  یک شعبه اشاره و خاطر نشان کرد: رییس شعبه اولین عامل موفقیت یک شعبه محسوب می شود زیرا رویکرد یک رییس شعبه می تواند تمام دیدگاه ها را نسبت به شعب عوض کند.  به گفته خطیب زاده از دیگر عوامل موفقیت یک شعبه می توان به ستاد هماهنگ، نقشه جامع و کامل، سیاست های انگیزشی و ستاد پرقدرت در مرکز اشاره کرد.

وی در  پایان بر رعایت مواردی همچون لزوم گردش شغلی در شعب، انجام اعتبارسنجی و احراز هویت مشتریان، اهمیت به  وصول مطالبات، ‌شناسایی نقاط ضعف و قوت شعبه و صیانت از همکاران در شعبه تاکید کرد.

در این نشست مرتضی ناصری معاون اجرایی مدیریت توضیحاتی را درخصوص سیاست های اعتباری سال جاری، لزوم اعتبارسنجی مشتریان،‌ پیگیری در پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی و برگزاری منظم و مستمر جلسات بخشنامه خوانی ارایه داد.

در ادامه اصغر ترحمی معاون اداری و پشتیبانی مدیریت توضیحاتی را درخصوص کنترل و نظارت همه جانبه بر عملکرد کارکنان ارایه کرده و بر رعایت موارد پرسنلی تاکید کرد.

همچنین حمیدرضا همت آبادی معاون مالی و فناوری مدیریت با  تقدیر و تشکر از زحمات کارکنان اظهار داشت: با تلاش و کوشش همه جانبه کارکنان صف و ستاد ، در ارزیابی عملکرد شش ماهه ابتدای سال جاری ، 65 درصد شعب استان در منطقه سبز عملکردی  قرار گرفتند.

در بخشی دیگر از این نشست حجت عظیمی رییس حوزه حراست استان ضمن تبیین برخی ملاحظات و الزامات حفاظتی ، به 3 هدف مهم مجموعه نظارتی اشاره و اظهار داشت: صیانت از سرمایه انسانی،  صیانت از حسن شهرت و اعتبار بانک و صیانت از سلامت و ثبات بانک از اهداف مهم مجموعه حراست در بانک است .

وی یکی از مهمترین اولویت های بانک در بخش نظارتی را حفظ سلامت اداری دانست و ادامه داد: شاخص های سلامت اداری عبارتند از انضباط اداری و مالی، شایسته سالاری، آموزش، الگوی مصرف، نظارت و کنترل داخلی ، قانون گرایی و شفافیت که با توجه به این شاخص ها کنترل و نظارت همه جانبه رییس شعبه بر عملکرد کارکنان و شبعه جزی مهمترین امور روزانه شعب می باشد که باید مدنظر رؤسای شعب قرار گیرد.

همچنین ناصر علیشاهی رییس حوزه جنوب استان با اشاره به اینکه دستیابی به جایگاه خوب و مناسب و واقع شدن در منطقه سبز کار بسیار دشواری است  گفت : در ارزیابی عملکرد 6 ماهه ابتدای سال با تلاش و کوشش همه کارکنان شعب تحت پوشش حوزه جنوب استان این حوزه در بین حوزه های 16 گانه کشور در منطقه سبز قرار گرفته است.

در این نشست از شعب نقاب، کاشمر، خواف، میدان امام حسین (ع) مشهد، طرقبه، بلوار شریعتی مشهد، شهید فلاحی مشهد، تایباد،‌ بلوار طبرسی مشهد، آیت اله کاشانی مشهد، گاز مشهد، رسالت مشهد، بلوار امامت مشهد و بلوار وکیل آباد مشهد که شعب برتر در بخش های مختلف اعم از وصول مطالبات، ارزیابی عملکرد و‌ صدور ضمانتنامه بودند که  با اهدای کارت هدیه و لوح تقدیر توسط مدیر شعب استان قدردانی شد.

 

ساعت : 10:13:00
تاريخ : 1397/09/08