تازه های اخبار تازه های اخبار

مدیر امور اعتباری

صرفا پرداخت کننده تسهیلات نباشیم

برگزاری جلسه روسای شعب با حضور مدیر امور اعتباری و ریس اداره کل تسهیلات تبصره ای

ما نباید صرفا پرداخت کننده تسهیلات باشیم بلکه باید در  زمان اعطای تسهیلات مشتریان خوب را شناسایی  کرده  و در راستای جذب منابع آنان تلاش کنیم.

 به گزارش روابط عمومی مدیریت  خراسان رضوی ، در نشستی که با حضور  رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای ، معاون اداره کل اعتبارات و تامین مالی ، رییس دایره نظارت اداره کل اعتبارات و تامین سرمایه ، مسؤولان مدیریت و رؤسای شعب مشهد برگزار شد.  محمد حسن  علمداری مدیر امور اعتباری با بیان این مطلب  از زحمات کارکنان صف و ستاد مدیریت که منجر به کسب  نتایج  مثبتی شده است تقدیر کرد .

وی ابراز امیدواری کردبا تلاش همه جانبه کارکنان این روند رو به رشد همچنان ادامه داشته باشد و گفت : وصول مطالبات و جذب منابع را از مهمترین اولویت های بانک به شمار می رود.

علمداری ادامه داد: سیاست های اعتباری بانک در سال جاری ، حول محور فعالیتهای بخش تخصصی  مسکن است  و ما در بانک مسکن به دنبال سیاستی هستیم که بتوانیم قیمت تمام شده پول را کاهش دهیم. همچنین فراگیری  فن مذاکره تسهیلاتی با مشتریان از وظایف ماست.

مدیر امور اعتباری خاطر نشان کرد: ضرورت دارد همکاران از ظرفیت  سیاست های اعتباری برای جذب منابع، وصول مطالبات و کاهش NPL بهره ببرند.

در ادامه حسن خطیب زاده مدیر شعب استان خراسان رضوی  با اشاره به شعار سال جاری مدیریت اظهار داشت: در سال 97 ، شعار توکل به خداوند، مدیریت هوشمند و عزم هدفمند را چراغ راه خود قرار داده ایم تا بتوانیم هوشمندانه در تمامی بخش های بانک عزم هدفمندی داشته باشیم.

وی افزود: اهداف مشخصی به مدیریت ابلاغ شده است که ما باید راه های رسیدن به اهداف را مشخص کنیم. ضمن اینکه کارکنان مدیریت شعب خراسان رضوی دارای پتانسیل و توانمندی بسیار زیادی هستند و می توانند با تلاش و کوشش مضاعف موفقیت های خوبی را کسب کنند.

خطیب زاده به امتیازات کسب شده توسط مدیریت شعب استان در ارزیابی عملکرد پایان اسفند 96  اشاره و اظهار داشت: در مدیریت شعب خراسان رضوی از 72 شعبه تحت پوشش 41  شعبه این مدیریت  در منطقه سبز قرار گرفته است و همچنین تعداد 6 شعبه این مدیریت نیز جزی 100 شعبه برتر کشور انتخاب شدند.

وی افزایش 28 درصدی منابع مدیریت نسبت به ابتدای سال و رسیدن به مرز 34 هزار میلیارد ریال و جذب 7400 میلیارد ریال منابع  طی شش ماه و تحقق 105درصد از  اهداف مدیریت و صعود از رتبه 23 در جذب منابع به رتبه 13 در پایان سال 96 و خروج 35 شعبه از منطقه قرمز نسبت به پایان مرداد ماه 96 را از جمله اقدامات و موفقیت های به دست آمده تا پایان سال گذشته دانست.

کسب رتبه اول از نظر مبلغ و تعداد حساب های صندوق یکم در بین مدیریت های کل کشور به جز تهران، توجه ویژه به حوزه پرسنلی و تنظیم جدول امتیازدهی به پرسنل از نظر کمی و با استفاده از روش AHP‌،‌ افزایش درجه 6 شعبه طلاب مشهد، میدان مادر مشهد، شهید فرامرز عباسی مشهد، شهید فلاحی مشهد، گاز مشهد و چناران در پایان سال 96 و تخمین افزایش درجه 11 شعبه در پایان سال 97  و کسب رتبه سوم در کاهش عقود مبادله ای غیر روستایی در حال حاضر نسبت به ابتدای سال 97 از دیگر موفقیت هایی بود که مدیر شعب استان به آن اشاره کرد.

همچنین در این نشست  خطیب زاده مواردی همچون تلاش بیشتر کارکنان شعب و مدیریت در جهت جذب منابع قرض الحسنه، برگزاری جلسات مرور بر بخشنامه ها با کیفیت بالا، مدیریت حساب های جاری و اجرای صحیح ، هدفمند و مؤثر طرح چاوش را مورد تاکید قرار داد.

در  بخشی دیگر از این نشست،  بیژن صادقی رییس شعبه مرکزی مشهد به نمایندگی از طرف رؤسای شعب استان  به ارایه پیشنهادهایی از جمله مناسب نبودن درصد تخصیص داده شده به مصارف با توجه به درجه بندی شعب در سه گروه براساس نسبت منابع و تسهیلات، انجام تبلیغات مستمر و مؤثر در بخش پرداخت تسهیلات قرض الحسنه از محل منابع جذب شده در بخش پس انداز قرض الحسنه ویژه، انجام تبلیغات مستمر و موثر در بخش پرداخت تسهیلات قرض الحسنه از محل منابع جذب شده در بخش پس انداز قرض الحسنه ویژه و  ارایه امکانات سیستمی همزمان با تکلیف پرداختی برخی تسهیلات که مشکلات اجرایی را کاهش و روند انجام امور را تسهیل می نماید پرداخت ،  همچنین موافقت با بازپرداخت فصلی اقساط در تسهیلات مسکن روستایی، ثبات در سیاست های اعتباری و اعمال آن برای مشتریان قدیمی، فعال و موفق در بخش مسکن، امکان پرداخت تسهیلات در قالب عقد مرابحه به صورت کارهای اعتباری به عنوان مزیتی در بازاریابی منابع از جمله پیشنهادهای دیگر صادقی بود.

در ادامه ندا کسری کرمانشاهی رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای و  فروغ جان آقایی معاون اداره کل اعتبارات و تامین مالی به سوالات کارکنان پاسخ گفتند.

در حاشیه این نشست جان آقایی  و هیات همراه از پروژه های شرکت عمران و مسکن شرق ، شرکت تعاونی سپاد، بتن سازه تربت و کارکنان سیم و کابل خراسان بازدید کردند.

 

آخرین بروزرسانی 1397/5/18