تازه های اخبار تازه های اخبار

اولین همایش روسای شعب مدیریت هرمزگان درسال 93

اولین همایش روسای شعب مدیریت هرمزگان باحضور مدیرشعب استان علی کمالی ، معاونین مدیریت ، روسای شعب و دوایرمدیریت وبازرس وحسابرسان وکارشناسان درسالن کنفرانس این مدیریت برگزار گردید

 

علی کمالی مدیر شعب، ضمن خیر مقدم گویی به حضار سخنان مدیرعامل بانک وموارد مطروحه در همایش مدیران ارشد بانک مسکن در شهراصفهان را ارایه نمود.
وی ضمن تشکر از تلاش کلیه پرسنل وشعب درسال گذشته، 10هدف عملیاتی مطرح در همایش مدیران رابه منظور تحقق اهداف بانک عنوان وبردستیابی به آن تاکید نمود. وی درسخنان خود به بیان سخنانی از مقام معظم رهبری پرداخت وپس از بیان کلیه رویکردهای رهبری ، بررویکرد آخرکه مدیریت جهادی و شعار سال هم است تاکید فراوان نمودند.
کمالی گفت :ما به یک برنامه مجاهدانه که مورد تاکید مدیرعامل بانک هم می باشد نیاز داریم و باید برنامه ای داشته باشیم که اهدافمان را دنبال و به اقتصاد کشور کمک کنیم و همه اینها در حالت عادی امکان پذیر نیست مگر اینکه همه بخشها وظایف خود را به درستی انجام دهند .
وی افزود: ما به عنوان بانک باید حداکثر تلاشمان را بکنیم که انشاله با انرژی و حساسیت و عزم ملی این مهم را محقق کنیم ،ما نیروی انسانی می خواهیم که فقط پایبند دستورالعمل نباشد و باانرژی و مسیولیت پذیر ی بالا، بتواند کار مشتری را در قالب دستورالعملهای بانک به نحو احسن انجام دهد.
مدیر شعب افزود: پرسنل موفق ،پرسنلی است که تک بعدی نباشد بلکه بتواند انتظارات بانک را در همه بخشها فراهم کند ومحقق شدن این انتظارات نیازمند یک برنامه جامع است و برهمین اساس با توجه به ظرفیتها و موقعیت مکانی و نیروی انسانی ،در هرشعبه هدفی را تعیین کرده ایم که انشاله امیداست این اهداف در سال 93محقق شود.
کمالی در قسمت دیگری از سخنان خود به بخش مسکن و ساختمان که نقش بسیاراساسی ومحوری را در اقتصاد مقاومتی دارد پرداخت . وی ادامه داد :همواره بخش مسکن یکی از بخشهایی است که می تواند به اقتصاد کشور کمک کند وبخش زمین و ساختمان با 150شغل رابطه دارد که اگر بخش مسکن فعال باشد 150رشته شغلی به حرکت در می آید. و گرانترین کالایی که یک خانواده در طول عمرش خریداری می کند مسکن است و 13درصد تسهیلات پرداختی در کل سیستم بانکها ،در بخش مسکن است
وی همچنین گفت : قیمت مسکن با تورم رابطه داردوهدفمند کردن مرحله دوم یارانه ها و بحث افزایش وام خرید مسکن و تورم و تقاضاازجمله عواملی است که در افزایش قیمت مسکن در
سال 93تاثیر دارد وعرضه انبوه مسکن ،وضعیت نامطلوب درآمد خانواده ها و آرامش بازار ارز را ازجمله موارد کاهش مسکن ذکر نمود و گفت :اگر بخش مسکن رونق بگیرد نقدینگی بانک افزایش می یابد و از همه مهمتر حساب ممتاز ما فعال تر می شود و می توانیم سپرده بیشتری جذب کنیم .
کمالی منابع و رشد مدیریتها را عنوان و گفت :مدیریت هرمزگان به لحاظ منابع در رتبه 15کشورقرار دارد و 6/1از کل منابع بانک متعلق به استان است که با رشد 8/31درصدی ، نسبت به سال 91 موفق تر عمل کردیم .و طی 34روز ابتدای سال 8/4درصد رشد داشتیم که باید بیشتر تلاش کنیم .و در ادامه منابع بانکهای استان در سال 91و92را عنوان و میزان رشد آنها را ذکر نمود که با تلاش و همت جهادی همکاران انشاله در رتبه چهارم در بین بانکهای استان و بالاتر از بانک تجارت قرار می گیریم .
وی افزود: مسیولین باید مرتبا منابع بانکها را رصد وپیگیری کنند که با چه ابزار ها و از چه منابعی سپرده های بانکهای دیگر جذب میشوند.سهم منابع بانک سال گذشته از سیستم بانکی استان 7/7درصد بوده که امسال تغییر نکرده و انشاله سعی می کنیم از این فرصت محصولات بانک ،حداکثر استفاده رابکنیم و به 8درصد برسیم.سهم بانک مسکن از منابع بانکهای استان 14هزار از 64هزار است که ازاین64هزار ،14هزار منابع جاری و 10هزار منابع قرض الحسنه است .و سهم ما از این 24هزار ،1000می باشد که ما باید با تلاشی مضاعف سعی کنیم سهممان را حداقل به 1500 بخصوص در منابع صفر درصدی برسانیم .
مدیرشعب استان درپایان سخنان خود ،بار دیگر خطاب به حضار، خصوصا روسای شعب راهبردهایی که مدیرعامل بانک برآن تاکید داشتند راخلاصه وار عنوان و تاکید بر اجرای هرچه بهتر این اهداف داشتند.
عقیل زینلی معاون اجرایی مدیریت ،عملکرد فروش اقساطی طرح مهر را به تفکیک شعب گزارش و شعب پارسیان ،بندرلنگه و امام خمینی (ره) بندرعباس را به ترتیب با 86،56و 46درصد موفق ترین شعب اعلام نمودند.
محمد رضا سلطانی معاون مالی و فن آوری مدیریت ،در ادامه جلسه ترکیب حساب سپرده های مدیریت را مطرح و حساب کوتاه مدت ممتازرا با 47 درصد بیشترین درصد ازکل حسابها با 4/51 درصدعنوان نمود.
سلطانی افزود: منابع جاری استان با 19درصد ،4درصد از کل شبکه بانکی را پوشش می دهد.واین نشان می دهد که ترکیب منابع ما به سمت ارزان قیمت ترشدن پیش می رود و اگر این روند ادامه یابد و ترکیب منابع بخصوص حسابجاری را بیشتر از ترکیب منابع کل بانک نگه داریم روند خوبی خواهیم داشت.
وی همچنین اهداف تعیین شده جذب منابع صفردرصدی دربخش حساب جاری و و قرض الحسنه شعب را عنوان و میزان جذب ماهیانه به تفکیک را برای شعب مشخص نمودند .
سلطلنی همچنین رشد کل منابع بانک را8/28خواندند که میزان سهم هرمزگان 8/31بوده است و در بخش ریسک اعتباری از 13/1در مقایسه با سال گذشته به 93/1رسیده ومیزان ضمانتنامه صادر 6/133بوده که در میان مدیریتهای هم درجه رتبه اول و در کل شبکه رتبه هفتم کشور را کسب کردیم . و در بخش منابع جاری فارغ از دولتیها 62میلیارد رشد داشتیم.
درپایان جلسه مسیولین دوایر مالی ، اعتباری ، فناوری ، حقوقی ، حراست و بازرس وحسابرس وکارشناسان ساختمان و بازاریابی به ترتیب گزارشی از عملکردسال 92 وراهکارواهداف سال 93خود رابیان نمودند.و مسیول شعبه مرکزی بندرعباس نیز به نمایندگی از روسای شعب مدیریت مسایل ومشکلات شعب رابیان نمود که مورد بررسی قراگرفت.

آخرین بروزرسانی 1394/5/1