تازه های اخبار تازه های اخبار

در مدیریت هرمزگان صورت گرفت :

برگزاری جلسه شورای اقامه نماز با حضور رییس ستاد اقامه نماز استان

سومین جلسه شورای اقامه نماز در مدیریت هرمزگان بعداز اقامه نماز جماعت با ریاست علی کمالی - مدیر شعب -و همچنین فروزان نژاد- رییس ستاد اقامه نماز استان - و هییت همراه و امام جماعت این بانک -حاج آقا سازمند- با حضور جمعی از اعضا شورای اقامه نماز این بانک و همکاران برگزار گردید .
در ابتدای جلسه پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم علی کمالی پس از تشکر از حضور فروزان نژاد و هییت همراه و امام جماعت به قرایت مصوبات جلسات گذشته پرداختند و اقدامات انجام شده جهت توسعه و ترویج نماز بین همکاران و خانواده های آنان مورد بررسی و شور قرار گرفت و توضیحاتی در زمینه فعالیت صندوق خیریه و برگزاری جشن گلریزان جهت کمک به زندانیان نیازمند بیان نمودند .
همچنین ایشان از حضور با نظم و به موقع امام جماعت بانک تشکر و قدردانی کردند .
سپس حاج آقا فروزان نژاد نیز ضمن تسلیت به مناسبت ایام صادقیه و شهادت امام جعفر صادق ( ع ) از حضور به موقع امام جماعت قدردانی کردند و به فرا رسیدن روز جهانی مسجد اشاره نمودند و فرمودند :
نماز چهره دین است . اگر مجموعه ای به نماز بی توجه باشد یعنی نسبت به دین بی اعتنا است . اگر قدرت دست شما افتاد اولین مسیله نماز است . مسیولین باید متدین باشند . اگر حسین ( ع ) را می شناختیم و واقعه عاشورا را درک میکردیم هیچ کاری را بر نماز ترجیح نمیدادیم .
باید حسین ( ع ) را بشناسیم .
امام صادق ( ع ) فرمودند : در روز قیامت شفاعت ما به کسی که نماز را مستخف و سبک بشمارد نمی رسد.
علمای عارف، عالم ،مخلص باز هم چشم شفاعت به ایمه اطهار بسته اند و این اهمیت موضوع را میرساند .باید به گونه ای باشیم که با صدای اذان به سوی نماز به حالت فرار بشتابیم و با سرعت از یکدیگر سبقت بگیریم . وقتی که اذان گفته شد و فضای نماز ایجاد شد باید زمان به نماز اختصاص داده شود و هر کاری را رها کرد . زمانی که مختص نماز است نباید به کاری دیگر پرداخته شود . باید چاره جویی کرد . باید سوال کرد . بدانیم مشکل کجاست . هر مجموعه ای شرایط محیطی مخصوص به خود را دارد . منتها همه مجموعه ها باید بنشینند و فکر کنند چه کنند تا نمازشان به وقت برگزار گردد . و افراد عاشقانه و مشتاقانه بدون کسالت به نماز روی بیاورند . باید در این زمینه سرمایه گذاری کرد . بعد ببینید راندمان کار چه خواهد بود . ببینید کسی که نماز را ضایع میکند چگونه از ضایع نمودن کار ابایی ندارد . نماز همه چیز است . سرچشمه همه فریضه هاست . صاحب نماز خداوند است . حق نماز را بجا بیاوریم . نماز تضمین همه رفتارهای اخلاقی ست . بهترین وقت نماز است .
ایشان همچنین به داستان حضرت موسی ( ع ) اشاره نمودند و فرمودند: اولیا خداوند به دنبال انسانهای مستعد نیستند بلکه به دنبال آدمهای فراری اند . یک برّه از موسی فرار کرد . آنقدر دوید تابه جایی که بالاخره به اورسید و او را در آغوش کشید و گفت : من نه برای گوشت تو در پی تو آمدم بلکه من دیدم که تو به سوی گرگها می شتابی و من برای نجات تو دویدم . - نتیجه اخلاقی اینست که اگر کسی دستش از اهل بیت جداشود طعمه گرگ خواهد شد . - بیاییم از محله ، اداره ، مجموعه و خانواده خود بخواهیم .
باید تک به تک افراد مورد نظر را دعوت به نماز نمایید. وگرنه کلی گویی فایده ای ندارد .ایشان همچنین داشتن یک بانک اطلاعات را برای مجموعه ضروری دانستند و فرمودند :
*باید مشخص گردد که وضعیت نمازخانه و امکانات آن و درصد شرکت کنندگان مجموعه به چه صورت است .
*برنامه سال مجموعه ها مشخص باشد و افرادی برای نظارت و ارزیابی مستمر پیگیر باشند .
* دوره های آموزشی برای مجموعه در کل استان و همچنین خانواده ها و فرزندان
* نماز باید اول وقت خوانده شود و اگر به جماعت خوانده شود بهتر است .
* باید افرادمان را رصد کنیم و از فعالان در بخش نماز تشکر کنیم .
ایشان همچنین برای کمک در جهت توسعه و ترویج فرهنگ نماز اعلام آمادگی کردند و فرمودند : اگر نماز ما مقبول درگاه خداوند قرارگرفت دیگر نگران هیچ چیز نباشیم .
مهر ورودی به صحرای قیامت نماز است .
ما چطور بفهمیم نمازمان قبول است یا نه ؟ بنگریم اگر نماز ما را از ارتکاب به گناه بازداشت نماز ما قبول است وگرنه از معصیت باز نداشت بدانیم نماز ما اثری نداشته است .
آخرین بروزرسانی 1394/5/1