تازه های اخبار تازه های اخبار

برگزاری مراسم دهه اول محرم در مدیریت هرمزگان

مدیریت هرمزگان به مناسبت فرارسیدن ماه پرحزن و اندوه محرم و شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبداله الحسین و 72تن از یاران با وفایش ،نسبت به اجرای برنامه های ویژه ای بدین منظور از اول تا دهم ماه محرم اقدام نمود.
شورای امر به معروف ونهی از منکر این مدیریت ضمن برگزاری مراسمهایی ،نسبت به اجرای برنامه های ویژه ای از اول تا دهم محرم در دونوبت صبح و ظهر اقدام نمود و از جمله اقدامات انجام شده در این دهه ، قرایت زیارت پرفیض عاشورا درهر صبحو نوحه خوانی و سینه زنی همکاران وهمچنین برنامه سخنرانی حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر یاوری از اساتید برجسته حوزه علمیه قم و دانشگاه بود.
دراین مراسم دکتر یاوری طی سلسله مباحثی به بیان زندگی نامه امام حسین و فضایل و درسهای قیام عاشورامی پرداختند ودرپایان مراسم نیز هر روز اطعام و پذیرایی عزاداران و شرکت کنندگان در مراسم صورت می پذیرفت.
قسمت دوم برنامه های این مدیریت پس از اقامه نمازجماعت ظهر و عصرهرروز با سخنرانی حجت الاسلام یاوری درخصوص اهمیت ،آثارو برکات امربه معروف و نهی از منکرصورت می گرفت .
این مدیریت با دعوت از همکاران و خانواده هایشان در شب هشتم محرم به قرایت زیارت پرفیض عاشورا و روضه خوانی وسینه زنی و ذکرمصیبت پرداخت .و این مراسم با پذیرایی از عزاداران و شرکت کنندگان پایان یافت.
ازجمله اقدامات انجام شده در این راستا،نصب پوستر باموضوع امربه معروف و نهی ازمنکر و پارچه و بنرهای ماه محرم و سیاه پوش نمودن نمای بیرونی و داخل ساختمان مدیریت ،نماز خانه و نصب پارچه و بنرهای مربوطه در جلو سردرب تمامی شعب تحت پوشش و همچنین برگزاری مسابقه کتابخوانی( کتاب معجزه ی تذکر زبانی ) ویژه پرسنل و خانواده های آنان و اهدا جوایز به برندگان بمناسبت بزرگداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر و درج مطالب وحدیث و سخنان آموزنده با موضوع امر به معروف ونهی ازمنکردر سایت اینترنتی بانک بود و همجنین اعضای شورانیز جهت آگاهی بخشی همکاران نسبت به موضوع امر به معروف و نهی از منکر، بااستفاده ازارسال روایاتی از ایمه معصومین (ع)و فرازهایی از سخنان گوهر بار امام رضوان ا...تعالی علیه و مقام معظم رهبریاز طریق ا اتوماسیون اداری و پیامکاقدام نمود واز جمله کارهای دیگر این دهه درج حدیث در سربرگ نامه اداری مدیریت می توان اشاره نمود.
آخرین بروزرسانی 1394/5/1