نمایش اخبار نمایش اخبار

مدیر شعب کردستان خبر داد:

رتبه اول کردستانی ها در پرداخت تسهیلات در سال 98 در بین شبکه بانکی استان

جلال الدین سلیمی مدیر شعب استان کردستان طی مصاحبه ای با خبرگزاری هیبنا از کسب رتبه اول پرداخت تسهیلات در بین شبکه بانکی استان در سال 1398 خبر داد.

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا ، سلیمی با اعلام این خبر درخصوص پرداخت تسهیلات در مدیریت کردستان اظهار داشت: مدیریت کردستان در سال 98 با پرداخت 3 هزار و 765 میلیارد ریال تسهیلات در قالب 8755 قرارداد در بخشهای مختلف توانسته است ضمن کسب رتبه برتر ، سهم عمده ای از پرداخت تسهیلات در شبکه بانکی را به خود اختصاص دهد.

سلیمی بیش از 90 درصد پرداخت تسهیلات را در بخش مسکن اعلام کرد و افزود: در بخش مسکن در بخش مشارکت مدنی 915 هزار و 686 میلیون ریال، در بخش خرید و فروش اقساطی و جعاله تعمیر مسکن نیز با انعقاد 5555 فقره قرارداد در مجموع 2هزار و 207 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است ، به این ترتیب سلیمی یکی از مهمترین اقدامات بانک را در سال گذشته ، بازسازی مناطق آسیب دیده از زلزله و سیل برشمرد و گفت: در سال گذشته با توجه به وقوع حوادث سیل و زلزله در سطح کشور ، مدیریت کردستان با توجه به تاکید مدیران ارشد بانک در بازسازی مناطق آسیب دیده توانسته است با پرداخت 106 هزار و پانصد میلیون ریال تسهیلات در بازسازی مناطق زلزله زده و پرداخت 172 هزار و 800 میلیون ریال تسهیلات در بخش مناطق سیل زده اقدامات بسیار موثری را در بازسازی این مناطق انجام دهد.

وی درخصوص اعتبارات بخش بافت فرسوده اظهار داشت :سال گذشته بانک مسکن در استان در بخش بافت فرسوده 441 فقره تسهیلات سهمیه گرفت که متاسفانه فقط 194 فقره از سهیمه مذکور جذب شده است.

مدیر شعب استان کمترین آمار جذب تسهیلات را در بخش بافت فرسوده در سال 98را متعلق به استان کردستان عنوان کرد و افزود :این آمار اثر منفی هم برای سرمایه گذاری در استان دارد که با بررسی‌های به عمل آمده از دیدگاه سرمایه گذاران، دلایل عمده عدم موفقیت این طرح، پیچیدگی مقررات ادارات زیر مدخل و سردرگمی سرمایه گذاران، عدم استقبال خریداران با قیمت های عرفی بازار در بافت فرسوده، بالابودن هزینه های سربار پروژه و وجود مشکلات و صعبی کار در حوزه بافت فرسوده بوده است.

سلیمی دلایل موفقیت استان‌های دیگر در جذب تسهیلات بافت فرسوده، ارتباط بسیار خوب بین ادارات ذیربط بیان کرد و تصریح داشت: در استان کردستان این ارتباط بین بخشی به عنوان یک حلقه مفقوده در پرداخت تسهیلات بافت فرسوده وجود دارد و سردرگمی در کریدورهای ادارات یکی از موانع اصلی است.

وی درخصوص پرداخت تسهیلات در حوزه اشتغال زایی نیز ابراز داشت: بانک مسکن در استان کردستان در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال 98 و حمایت از رونق تولید و اشتغال، اقدام به پرداخت197 فقره تسهیلات اشتغال زایی با اعتباری بالغ 44 هزار و 440 میلیون ریال از محل قرض الحسنه بانک پرداخت کرده است.

مدیر شعب کردستان همچین به پرداخت تسهیلات ازدواج در راستای ترویج ازدواج آسان اشاره کرد و گفت: بانک مسکن در جهت ترویج سنت ازدواج و انجام رسالت اجتماعی خود در سال 98 توانسته است به 592 نفر با اعتباری بالغ بر 182 هزار و 750 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از محل منابع قرض الحسنه خود پرداخت کند.

لازم بذکر است بانک مسکن در استان کردستان دارای 22 شعبه است که 10 شعبه آن در شهرستان سنندج و 12 شعبه دیگر در شهرهای استان واقع شده است.

آخرین بروزرسانی 1399/2/30