پربازدیدترین اخبار پربازدیدترین اخبار

با قرائت پيام مديرعامل بانك

همايش گرامي داشت هفته دفاع مقدس برگزار شد

همايش گرامي داشت هفته دفاع مقدس با حضور تعدادي از اعضاي هيات مديره، مديران امور، روساي ادارات و تعدادي از كاركنان به همت حوزه مقاومت بسيج شهداي بانك برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما ، در اين همايش پيام دكتر محمدهاشم بت شكن مديرعامل بانك در پاسداشت هفته دفاع مقدس قرائت شد.

مديرعامل بانك در اين پيام با اشاره به واژه دفاع مقدس، آن را فراگيرترين واژه در فرهنگ ايستادگي ملت ايران عنوان و جنگ تحميلي را يادآور رشادت هاي بندگان صادق و صالح خداوند ذكر كرد.
وي به عرصه اقتصادي به عنوان ميدان نبرد جديد دشمن بعد از ناكام ماندن در جنگ تحميلي اشاره كرد و از تمامي كاركنان الگوگيري از رشادت ها ، اخلاص هاي ايثارگران هشت سال دفاع مقدس در راستاي دستيابي به اهداف متعالي بانك و حركت در مسير تحقق عبارت " اقتصاد مقاومتي ، اقدام و عمل " را خواستار شد.
در ادامه اين همايش، دكتر اسماعيل خدادادي استاد دانشگاه تهران با اشاره به هدف اصلي انقلاب و جنگ تحميلي گفت : عمل به شعار " لااله الا ا... " هدفي بود كه مردم ايران در انقلاب اسلامي و هشت سال دفاع مقدس به دنبال تحقق آن بودند.
وي نكته اصلي و مهم در شعار  لااله الا ا... را " نه گفتن به طاغوت " عنوان كرد و افزود : بحث اصلي انقلاب و دفاع مقدس مردم ، عمل كردن به مفاهيم قرآن و اصول دين اسلام بود زيرا آرامش واقعي در عمل كردن به قرآن نهفته است.
استاد دانشگاه تهران عمل گرايي براساس قرآن در تمامي مقاطع زندگي كاري و شخصي را مهم دانست و تصريح كرد : سرانجام نيكو نصيب كساني خواهد شد كه در حيات خود به قرآن توجه كرده و به آن عمل كنند. شهدا مصداق عيني كساني هستند كه عاقبت به خيري خود را در مراجعه به قرآن و عمل به مفاهيم آن كسب كردند.

دكتر خدادادي با اشاره به نزديكي ايام محرم اظهار داشت : همه ما مي دانيم هدف اصلي قيام امام حسين (ع)  امر به معروف و نهي از منكر بود اما تا چه اندازه اي ما به اين هدف در جامعه خود عمل كرده ايم تا از مشكلات اجتماعي و فرهنگي جلوگيري كنيم.
وي عدالت ، ظلم ستيزي و استكبار ستيزي را از ديگر اهداف انقلاب عنوان كرد  و افزود : دشمنان انقلاب با هدف جلوگيري از گسترش گفتمان انقلاب در سطح منطقه و بين الملل، جنگي را بر ما تحميل كردند كه فقط با ايثار و                   از خودگذشتگي شهدا ، جانبازان و خانواده هاي ايثارگران اين هدف به نتيجه نرسيد.
استاد دانشگاه تهران ساده زيستي ، توجه به بيت المال و گوش به فرمان رهبري بودن را از مهم ترين ويژگي هاي زندگي شهدا ذكر كرد و آنها را براي زندگي امروز جامعه ما لازم و ضروري دانست.
دكتر خدادادي ادامه داد : دشمنان ملت ايران وقتي از پيروزي در جنگ رو در رو نااميد شدند به جنگ نرم و تهاجم فرهنگي متوسل شده اند كه لازم است مردم و مسوولان اين جنگ را به همان اندازه جنگ تحميلي مهم در نظر گرفته و به آن توجه داشته باشند. 
در پايان اين همايش، گروه هنري نسيم قدر ( ارغوان ) نيز برنامه هايي را براي حاضران اجرا كردند. 

آخرین بروزرسانی 1395/8/16