پربازدیدترین اخبار پربازدیدترین اخبار

مدیر امور اعتباری بانک مسکن خبر داد

تمدید پرداخت تسهیلات بدون سپرده به عنوان تسهیلات مکمل خرید مسکن تا پایان آذر ماه

محمد حسن علمداری، مدیر امور اعتباری بانک مسکن از تمدید پرداخت تسهیلات بدون سپرده به عنوان تسهیلات مکمل خرید مسکن تا پایان آذر ماه خبر داد.

محمد حسن علمداری، مدیر امور اعتباری بانک مسکن در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا اعلام کرد: تسهیلات مکمل تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم شامل تسهیلات بدون سپرده انفرادی و زوجین که در سال گذشته به متقاضیان خرید مسکن با استفاده از این تسهیلات پرداخت می شد برای سال جاری تا پایان آذر ماه 98 نیز تمدید شده است و متقاضیان دریافت و استفاده از این تسهیلات می توانند کماکان از آن بهره مند شوند.

وی توضیح داد: بر این اساس در سال جاری و فعلا تا پایان آذر ماه 98 متقاضیان دریافت تسهیلات خرید مسکن با استفاده از اوراق گواهی حق تقدم که اقدام به دریافت سقف این تسهیلات کنند می توانند از تسهیلات بدون سپرده نیز به عنوان تسهیلات مکمل استفاده کنند؛ بنابر اعلام وی تسهیلات بدون سپرده برای متقاضیان دریافت تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم به صورت انفرادی 10 میلیون تومان و برای زوجین 20 میلیون تومان است.

وی افزود:این تسهیلات به آن دسته از متقاضیانی تعلق می گیرد که اقدام به دریافت سقف تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق کرده باشند و چنانچه تسهیلات متقاضی از سقف کمتر باشد مشمول دریافت این تسهیلات نخواهد شد؛البته آمارها وروند پرداخت تسهیلات در سال گذشته نشان می دهد عمده متقاضیان از سقف تسهیلات استفاده کرده اند و بنابراین مشمول دریافت این تسهیلات بوده اند.

وی علت تمدید این تسهیلات مکمل را درخواست متقاضیان و استقبال مشتریان بانک مسکن از این تسهیلات مکمل عنوان کرد و گفت:در شرایط فعلی به دلیل افزایش قیمت مسکن تسهیلات مکمل تا حدودی منجر به تقویت قدرت خرید متقاضیان مسکن خواهد شد.

به گزارش هیبنا مطابق با دستورالعمل مربوط به این سیاست بانک مسکن،تا پایان آذر ماه سال 98 اعطای تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده به تمامی متقاضیانی که تقاضای استفاده از تسهیلات خرید مسکن صرفا از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن را ارایه کنند تا سقف 100 میلیون ریال در حالت انفرادی و تا سقف 200 میلیون ریال در حالت زوجین علاوه بر سقف های مصوب از محل اوراق مذکور(600،500 و 400 میلیون ریال در حالت انفرادی و 1000،800 و 600 میلیون ریال در حالت زوجین)با توجه به منطقه وقوع ملک امکان پذیر است.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن تاکید کرد: اعطاي تسهيلات بدون سپرده مذكور به متقاضياني كه حداكثر تا پايان آذر ماه سالجاري نسبت به تشكيل پرونده تسهيلاتي اقدام نمايند امكانپذير بوده و بر اين اساس تقاضاي تسهيلاتي مشترياني كه تا پايان آذر ماه در دفاتر شعب ثبت و كارمزد علي الحساب ارزيابي مربوطه را نيز پرداخت نموده باشند قابل بررسي بوده و شعب حداكثر تا پايان بهمن ماه سال جاري مجاز به صدور پيش نويس قرارداد ، ثبت سرلوحه و افتتاح قطعي خواهند بود . بديهي است صدور پيش نويس هاي صادره پس از اتمام مهلت مذكور ( پايان بهمن ماه ) امكانپذير نمي باشد .

آخرین بروزرسانی 1398/8/1