تازه های اخبار تازه های اخبار

با حضور مدیر شعب بانک مسکن برگزار شد : اولین جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان گلستان

اولین جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان گلستان با حضور مجید اسدی فر مدیر شعب بانک مسکن استان و مدیران سازمان‌ها و ادارات عضو این شورا به میزبانی سازمان بنادر و دریانوردی استان در شهرستان بندرترکمن برگزار شد.

در این نشست مشترک، مجید اسدی فر مدیر شعب استان گلستان طی سخنانی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه، گفت: سال 98 در استان گلستان سال بسیار پرفراز و نشیبی بود که با حادثه سیل آغاز و با بیماری کرونا به پایان رسید.

وی اضافه کرد؛ وقوع این حوادث باعث نشد که در استان گلستان تلاش و فعالیت متوقف شود و خوشبختانه تمامی سازمان‌ها و ادارات استان از خود کارنامه و عملکرد خوبی را به‌جای گذاشتند.

مدیر شعب استان گلستان در ادامه تصریح کرد: بانک مسکن استان 5400 فقره تسهیلات به سیل‌زدگان پرداخت نمود و همکاران ما در سطح استان با کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود توانستند بخشی از آلام و رنجهای سیل‌زدگان و آسیب دیدگان را کاهش دهند و در این راستا کمک‌های بانک مسکن برای همدردی و همدلی با مردم سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان نیز به این استان ارسال ‌شده است.

مجید اسدی فر در ادامه به مشارکت بانک مسکن در ساخت و تکمیل مدرسه 4 کلاسه در روستای محروم یکه قوز سفلی در شهرستان کلاله اشاره کرد و ابراز امیدواری نمود که افتتاح و بهره‌برداری از این مدرسه در مهرماه سال جاری همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید انجام شود.

 وی همچنین اعلام کرد: بانک مسکن استان باهمت و تلاش کارکنان خود توانست رتبه سوم کشور را در ارزیابی عملکرد مدیریت‌های شعب استان‌ها در پایان سال 98 کسب نماید.

مدیر شعب استان در بخش دیگری از سخنان خود در این نشست مشترک، به طرح اقدام ملی مسکن  پرداخت و گفت: تخصیص فاز اول سهمیه در طرح اقدام ملی مسکن به تعداد 200 واحد مسکونی از سوی بنیاد مسکن به بانک مسکن ارجاع شده است و معرفی‌نامه 23 نفر از متقاضیان از سوی ستاد مرکزی بانک به استان ابلاغ‌ و از این تعداد 18 نفر به شعبه مرکزی گرگان و 5 نفر به شعبه مرکزی گنبدکاووس معرفی شده اند.

اسدی فر در ادامه عنوان کرد: پروژه‌های نیمه‌تمامی از جمله 440 واحدی سعدآباد گرگان، 120 واحدی آق‌قلا و 156 واحدی علی‌آباد جهت برخورداری از طرح اقدام ملی مسکن به بانک مسکن معرفی‌شده است و بانک مسکن آمادگی تعامل و همکاری لازم را در این خصوص دارد.

مدیر شعب گلستان با بیان این مطلب، بر هماهنگی لازم بین دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط استان در خصوص سرعت بخشیدن به فروش اقساطی واحدهای مسکن مهر و اتمام پروژه‌های مربوطه تاکید کرد و اظهار داشت؛ بانک مسکن در این زمینه آمادگی لازم را برای همکاری و اقدامات مؤثر دارد.

در ادامه این نشست؛ مهندس محبوبی مدیرکل راه و شهرسازی استان و رییس این شورا نیز ضمن تشکر و قدردانی از حضور مدیران عضو شورا، توضیحاتی را پیرامون مصوبات جلسه قبلی و نیز موضوع و محور این جلسه ارایه نمود.

گفتنی است، در بخش دیگری از این نشست مشترک، هر یک از اعضای شورا گزارشی از عملکرد و وضعیت سازمان خود ارایه و در خصوص مطالب مطرح‌شده بحث و تبادل‌نظر کردند.

آخرین بروزرسانی 1399/3/21