تازه های اخبار تازه های اخبار

اولین گردهمایی فصلی روسای شعب استان گلستان برگزار شد

اولین گردهمایی فصلی رؤسای دوایر مدیریت و رؤسای شعب استان گلستان در سال 99 با حضور مجید اسدی فر مدیر شعب استان و معاونین مدیریت برگزار شد.

اسدی فر مدیر شعب گلستان در ابتدای این نشست مشترک، ضمن عرض تسلیت به همکاران و خانواده بزرگ بانک مسکن به مناسبت درگذشت مدیرعامل فقید بانک، مرحوم رحیمی انارکی و تمامی همکارانی که به علت بیماری کرونا فوت شدند، برای آنان از درگاه خداوند متعال طلب غفران و آمرزش واسعه الهی نمود و در ادامه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همکاران، فرارسیدن عید سعید فطر را به ایشان تبریک گفت.

مجید اسدی فر با قدردانی از برگزارکنندگان این همایش، هدف از برگزاری آن را بررسی نتایج ارزیابی عملکرد شعب استان در مقطع پایانی اسفندماه 98 و طرح مباحث و موضوعات مطرح‌شده در گردهمایی‌ مدیران ارشد بانک عنوان کرد.

مدیر شعب استان افزود: سال 1398، سال بسیار پرفراز و نشیبی بود چرا که با حادثه سیل ویرانگر در استان آغاز و با بیماری کرونا به پایان رسید و خوشبختانه وقوع این بحران‌ها باعث نشد تا همکاران نتوانند مسیر موفقیت را بپیمایند.

اسدی فر با اشاره به سیل استان در روزهای آغازین سال 98، اعلام کرد: بیش از 5400 فقره تسهیلات به سیل‌زدگان پرداخت شد و همکاران با کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود قسمتی از آلام و رنج‌های ایشان را کم نمودند. وی در ادامه تصریح کرد: مدیریت گلستان با کسب رتبه دوم ارزیابی عملکرد کشور در شش‌ماهه اول و رتبه سوم در مقطع پایانی سال 98، تحقق بیش از 152 درصدی منابع و کسب رتبه دوم منابع در کشور و از آن مهم‌تر کاهش 130 میلیاردی مطالبات نسبت به ابتدای سال 98 و کاهش NPL و پرونده‌های مطالباتی، عملکرد بسیار مطلوب در تعیین تکلیف مطالبات از طریق اعمال تبصره 35 که منجر به فسخ 3600 فقره قرارداد و تخصیص حدود 100 میلیارد سود در تعهد دولت شد، ثابت نمود با وجود تمامی مسایل و مشکلات می‌توان با همت و همدلی و تلاش مضاعف مسیر کسب موفقیت‌های بزرگ را طی نمود و به آن دست یافت.

مدیر شعب گلستان، کسب رتبه هشتم وصول مطالبات در کشور و رتبه هفتم افزایش سودآوری در کشور، حضور 19 شعبه استان در منطقه سبز ارزیابی عملکرد و نیز قرار گرفتن شعبه قابوسیه گنبدکاووس در گروه 10 شعبه برتر کشور با کسب رتبه چهارم را به عنوان موفقیت‌های دیگر مدیریت گلستان برشمرد و خاطر نشان کرد؛ این موفقیتها حاصل تلاش‌ها و زحمات همکاران صف و حضور تیم‌های قوی در دوایر مختلف مدیریت بوده است که جای تشکر و قدردانی از یکایک آنان دارد.

اسدی فر با بیان این مطلب، ابراز امیدواری نمود تا با همت و همدلی کارکنان روند کسب این موفقیت‌ها در سال جاری نیز همچنان تداوم داشته و افزایش یابد.

وی در ادامه سخنان خود از زحمات، حمایت‌ها و پشتیبانی دوایر تجهیز و پشتیبانی، مالی و داده‌ها و منابع انسانی مدیریت از شعب استان در ایام کرونا در جهت تامین به ‌موقع لوازم بهداشتی و نیز تامین نیروهای صف و ستاد تشکر و قدردانی نمود.

مدیر شعب گلستان در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به همکاران گفت: در حوزه وصول مطالبات و وصول نقدی، پیگیری و جدیت سال گذشته تداوم یابد و از دایره پیگیری وصول مطالبات و روسای شعب انتظار می‌رود با برگزاری جلسات مستمر با بدهکاران و همکاران، اهداف مورد نظر را علی‌رغم وجود مشکلات طی سه‌ماهه اخیر، محقق نمایند.

وی افزود: جذب منابع در بخش‌های مختلف بانک مورد تاکید مؤکد است و روسای شعب استان و دایره ارتباطات و بازاریابی مدیریت این مهم را در دستور کار قرار دهند.

مجید اسدی فر همچنین عنوان کرد: طرح اقدام ملی مسکن، مورد تاکید دولت است و در صورت معرفی نفرات جهت اخذ تسهیلات، می‌بایست در اسرع وقت اقدام لازم صورت پذیرفته و در صورت مواجهه با هر نوع مشکلی در این خصوص، مراتب با مدیریت شعب استان هماهنگی و متعاقباً توسط مدیریت به مرکز انعکاس می‌یابد.

مدیر شعب استان در ادامه بر فروش اقساطی واحدهای مسکن مهر و کارمزدهای مربوط به آن، همکاری با دایره ارتباطات و بازاریابی مدیریت در جذب منابع، نظارت لازم بر امور شعبه، ضرورت تشکیل پرونده‌های تسهیلاتی به‌صورت الکترونیکی و فرهنگ‌سازی لازم در این خصوص، جمع‌آوری پایانه‌های فروشگاهی نامطلوب، عدم تمرکز بر روی صندوق آباد و استفاده از سایر ابزارها و سپرده‌های بانک و همچنین پیگیری لازم در خصوص فسخ قراردادهای مشمول در طرح تبصره 35 تاکید کرد.

مجید اسدی فر در ادامه به ارتقا درجه 2 شعبه استان، شعب آزادشهر و 17 شهریور گنبدکاووس اشاره کرد و ارتقای درجه شعبه آزادشهر به درجه 2 نوع ب و شعبه 17 شهریور گنبدکاووس را به درجه 3 تبریک گفت و از تلاش‌ها و زحمات مؤثر همکاران شعب مذکور تشکر و قدردانی نمود.

در ادامه این گردهمایی، سید باقر زرگر معاون اجرایی و محمود خاقانی معاون مالی و فناوری مدیریت، هر یک مسایل و موارد مربوط به حوزه‌های مختلف بانک را جهت حاضرین در این همایش عنوان نمودند و در ادامه محمدصادق مرادی شاهکوهی، رییس دفتر حراست نکات مهم امنیتی و حفاظتی را در حوزه حراست و باقر ایمانیان رییس دایره مالی ودادهای مدیریت نیز آمار و گزارش نتایج ارزیابی عملکرد شعب استان را در بخش‌های مختلف از جمله جذب منابع، وصول مطالبات و ... تجزیه‌وتحلیل و مورد بررسی قرارداد.

 گفتنی است در بخش دیگری از این نشست، روسای شعب ولیعصر (عج)گرگان و آزادشهر به نمایندگی از طرف شعب استان مطالب و پیشنهادات مطرح شده توسط همکاران را در حوزه‌های مختلف خدمات بانک ارایه و در بخش پایانی همایش، تعدادی از همکاران ستاد مدیریت، انتظامات و همچنین 3 شعبه برتر استان و شعبی که در منطقه سبز ارزیابی عملکرد شعب در پایان اسفند 98 قرار گرفتند از طرف مدیر شعب استان مورد تشویق کتبی و از تلاش‌ها و زحمات ایشان با لوح سپاس تجلیل و قدردانی شد.

آخرین بروزرسانی 1399/3/10