تازه های اخبار تازه های اخبار

" مصاحبه تلویزیونی مدیر شعب گلستان با موضوع اعطای تسهیلات به سیل زدگان "

محمد غفوریان مدیر شعب گلستان با حضور در مصاحبه خبری و تلویزیونی با شبکه استانی سیمای مرکز گلستان، از میزان و نحوه اعطای تسهیلات به سیل زدگان گلستانی و عملکرد بانک مسکن در این بخش سخن گفت.

محمد غفوریان مدیر شعب استان، طی گفتگو با خبرنگار صدا و سیمای مرکز گلستان، گفت: با توجه به رسالت و وظیفه ذاتی بانک مسکن، در روزهای آغازین وقوع سيل ويرانگر در استان، نسبت به تشکیل کارگروهی با حضور مدیرعامل و مديران ارشد بانك اقدام نمودیم که هدف از آن تسهیل و تسریع در امور كمك رساني و پرداخت تسهیلات به سیل زدگان بوده که در این خصوص دستورات ویژه ای صادر شده است .

 وی اضافه کرد؛ براي آنكه بتوانیم حداکثر مساعدت و تسهیل سازی را در زمينه پرداخت تسهیلات داشته باشیم، نشست های متعددی با مدیران بنیاد مسکن و سایر سازمان ها و نهادهای مرتبط برگزار شد. محمد غفوریان اظهار داشت: بانک مسکن به عنوان اولین بانکی است که برای تسهيل و تسريع در پرداخت تسهیلات، اقدام به تشكيل دو ستاد معين در استان و روستاهای مناطق سیل زده نموده است.

مدیر شعب گلستان تصریح کرد؛ تاکنون تعداد 600 فقره تسهیلات از طرف بنیاد مسکن استان به بانک مسكن معرفی شده اند که از این میزان تعداد 200 فقره تسهیلات به مبلغ 40 میلیارد ريال به متقاضیان پرداخت شده است و تعداد 180 فقره پرونده تسهیلاتی نیز آماده پرداخت می باشد.

غفوریان خطاب به شهروندان و هم استانی های گلستانی گفت: متقاضیانی که معرفی نامه خود را از بنیاد مسکن دریافت داشته اند اما تاکنون برای دریافت تسهیلات به بانک مسکن مراجعه ننموده اند، بانک آمادگی کامل دارد تا در کمترین زمان ممکن، امور مربوط به پرداخت تسهیلات آنان را در واحدهای پیش بینی شده، کارسازی و تسهیلات مربوطه را پرداخت نماید.

در ادامه اين مصاحبه خبري، مدیرشعب استان در پاسخ به سوال خبرنگار صدا و سیما با موضوع ارزیابی پروژه ها گفت؛ در حال حاضر در بانک مسکن كه بعنوان یک بانک تخصصی مي باشد،  ارزیابی از پروژه ها بر اساس رویه های موجود و شیوه های کارکردی باید انجام شود و به منظور تسریع در کار ، چهار گروه ارزیابي را در سطح استان پیش بینی نمودیم که با احتساب این موضوع ، هیچ مشکلی در بحث ارزیابی نخواهیم داشت.

وی در ادامه سخنان خود و از جانب کارکنان بانک مسکن خطاب به هم استانی های گستانی عنوان کرد؛  با توجه به ایجاد یک هماهنگی جهادی در بین همکاران ما در بانک مسکن ، کل سهمیه مرحله اول استان را در چهار بخش شامل بازسازی مسکن شهری ، بازسازی مسکن روستایی ، تسهیلات تعمیرات واحد مسکونی و تسهیلات لوازم معیشت تا پایان خرداد ماه سالجاری به سرانجام برسانیم.

 

آخرین بروزرسانی 1398/3/1