تازه های اخبار تازه های اخبار

با حضور مدير عامل و رئيس هيئت مديره بانك در گلستان برگزار شد : مراسم گراميداشت سالروز تاسيس بانك مسكن در شعبه مركزي گرگان

همزمان با سفر رياست جمهوري و هيئت دولت به استان گلستان، مراسم گراميداشت سالروز تاسيس بانك مسكن با حضور ابوالقاسم رحيمي اناركي مدير عامل و رئيس هيئت مديره بانك ، فرزاد صلواتي مشاور مديرعامل در امور اجرايي، مسعود ايزدي مدير امور ارتباطات و حوزه مديريت و محمد غفوريان مدير شعب گلستان در شعبه مركزي گرگان برگزار شد.

در آغاز اين مراسم كه همكاران بازنشسته، مديران اسبق شعب استان ، كاركنان شعبه مركزي گرگان و روسا و همكاران دواير مديريت نيز حضور داشتند، ابوالقاسم رحيمي اناركي مدير عامل و رئيس هيئت مديره بانك ، طي سخناني ضمن تبريك فرا رسيدن 25 ديماه و هشتادمين سالروز تاسيس بانك مسكن، نام و ياد همكاراني را كه طي هشتاد سال فعاليت بانك ، توانستند با خدمات ارزنده و شايسته خود بانك مسكن را به جايگاه كنوني برسانند، اما اكنون در جمع همكاران نيستند گرامي داشت و از تلاشها و زحمات تمامي كاركنان در تمامي سطوح سازماني صف و ستاد تشكر و قدرداني نمود و جايگاه فعلي بانك را ثمره و حاصل زحمات و تلاشهاي آنان دانست.

مدير عامل بانك گفت: وضعيت بانك مسكن به لحاظ ميزان داراييها مطلوب بوده و جزء يكي از بزرگ ترين بانكهاي كشور است. وي افزود؛ بانك از بعد تسهيلاتي نيز بزرگ ترين بانك كشور محسوب ميشود و در زمره سالم ترين ، منضبط ترين و كم تخلف ترين بانك قرار داشته و اين موضوع بايد مايه افتخار و مباهات همكاران  باشد كه در چنين سازماني به جامعه و مردم خدمت مي نمايند.

رحيمي اناركي با بيان اين مطلب، از همكاران بازنشسته و پيشكسوت حاضر در اين مراسم به دليل بر جاي گذاشتن چنين يادگار ارزشمندي براي آيندگان  كه با تلاشها و كوشش صادقانه خود آن را به ثمر رسانده اند، صميمانه تشكر و قدرداني نمود. وي تصريح كرد؛ صلابت ، سلامت و استحكام بانك مسكن قطعا نتيجه و حاصل آن تلاشها و نيز زحمات صادقانه و خالصانه شما پيشكسوتان و بازنشستگان مي باشد و به اين موضوع اعتقاد كامل دارم. مدير عامل بانك عنوان نمود؛ كاركنان بانك مسكن با كمترين توقع و با بيشترين تلاش و پشتكار در انجام امور مهم ترين نياز يك خانوار كه همانا مسكن مي باشد را تامين مي نمايند و اين موضوع بسيار ارزشمند و ستودني است.

رحيمي اناركي افزود؛ بانك مسكن در 40 سال  فعاليت اوليه خود توانست تاثيرات شگرفي را درحوزه مسكن و ساختمان كشور بر جاي بگذارد و در اين راستا با نهادينه نمودن فرهنگ پس انداز در ميان افراد جامعه ، اقشار مختلف را صاحب مسكن و سر پناه نموده است. رئيس هيئت مديره از جمله دستاوردهاي بانك را در طي سنوات فعاليت خود، فرهنگ سازي لازم برای ساخت واحدهای مسکونی مستحکم و ایمن عنوان کرد و اظهار داشت؛ ایجاد اولین کارخانه های مدرن تولید مصالح و ترويج فرهنگ آپارتمان سازی و استانداردهای ساخت و ساز و نيز ايجاد شرکت های منطقه ای پس انداز و وام مسکن در كشور توسط بانک رهنی ايران صورت پذیرفت.

وی اضافه کرد: بانک مسکن در چهل سال دوم فعالیت خود ، رشد و ارتقاء قابل توجهی داشته است، به گونه ای که بیش از 8 میلیون خانوار در طی 40 سال دوم فعالیت بانك از طریق تسهیلات مالی بانک مسکن صاحب خانه شده اند و اين موضوع حکایت از آن دارد که تامين مالي بیش از یک سوم خانه های شهری توسط بانک مسکن  انجام شده و این رقم قابل توجهی بوده و برای ما افتخار بسیار بزرگی است.

رحیمی انارکی در ادامه سخنان خود گفت :  اکنون مجموع دارایي های بانک حدود 150 هزار میلیارد تومان می باشد و این یکی از بزرگ ترین پرتفوی دارایی ها در مجموعه شبکه بانکی کشور است. وی همچنین افزود؛ تعداد شعب بانک در کشور 1255 شعبه است که دارای رشد قابل توجهی از بدو انقلاب اسلامی تاکنون می باشد. مدیرعامل بانک تصریح نمود: بزرگ ترین طرح عمراني دولت در بانک مسکن با بیش از 50 هزار میلیارد تومان منابع تحت عنوان طرح مسکن مهر اجرایی شد و در این خصوص بیش از 2 میلیون و 370 هزار واحد مسکونی توسط بانک تأمین مالی شده است و این موضوع مایه افتخار و سربلندی ما می باشد.

رئيس هيئت مديره بانك در ادامه خطاب به همکاران گفت : باید همواره خداوند متعال را شاکر باشیم و قدر موقعیتی که در بانک مسکن داریم را بدانیم به جهت آنکه می توانیم به خانه دار شدن اقشار متوسط و کم درآمد جامعه کمک نماییم و بعنوان یک خدمتگزار ، لبخند رضایت و خرسندی را بر لبان مردم بنشانیم. وی در پایان سخنان خود در این مراسم برای تمامی همکاران شاغل و بازنشسته ، آرزوی سلامتی ، بهروزی و توفیق روزافزون  نمود.

گفتنی است، در بخش های دیگری از این مراسم به یاد ماندنی ، دانیال رشیدیان رئیس شعبه مرکزی گرگان و مهدي مهدی پور همکار بازنشسته، هر یک به ایراد سخن پرداختند و در ادامه متن یادبود هشتادمین سالروز تأسیس بانک مسکن قرائت و با امضاء مدیرعامل بانک در دفتر یادبود شعبه مرکزی گرگان به ثبت رسيد.

گفتني است، پس از پايان اين مراسم؛ مدير عامل بانك همراه با مدير شعب با حضور در محل استانداري گلستان ، در نشست شوراي سرمايه گذاري و توسعه استان كه با حضور رئيس جمهور و هيئت دولت و نيز استاندار و ساير مسئولان و مديران كشوري و استاني برگزار شد حضور يافت.

همچنین در رویدادی دیگر ، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره بانک و هیئت همراه طی نشستی مشترک با روسای دوایر این مدیریت و روساي شعب استان دیدار و گفتگو نمود. در آغاز این نشست ، رحیمی انارکی اظهار داشت : برای من یک افتخار است که در هشتادمین سالروز تأسیس بانک مسکن در استان گلستان و در جمع همکارانم حضور دارم و امیدوارم این سفر نتایج و دستاوردهای مناسبی را برای استان گلستان به همراه داشته باشد. وی در ادامه گفت؛ برای همه ما افتخار بزرگی است که در بانک مسکن مشغول به فعالیت و ارائه خدمت می باشیم و افکار و اذهان عمومی جامعه نسبت به بانک مسکن بسیار مثبت بوده و از آن به نیکی و خوشنامی یاد می کنند و این یک دستاورد بسيارخوبی برای ما می باشد.

 مدیرعامل بانک افزود؛ بانک مسکن هیچ گاه وارد بازی نرخ های سود در شبکه بانکی نمی شود و همواره تابع قوانین و مقررات بانک مرکزی در خصوص نرخ های سود است و این در حالیست که بانک مسکن توانسته است حدود 4 درصد از هزينه سود پرداختی را کاهش داده و آن را به شکلی مطلوب مدیریت نماید. وی به نقل از معاون امور بانکی و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی عنوان نمود : بانک مسکن یکی از سه بانکی است که قوانین و ضوابط مربوط به نرخ های سود را به درستی رعایت نموده است و این لطف خداوند متعال و مایه افتخار است که چنین نیروهای انسانی توانمند ، خلاق و کارآمدی در مجموعه بانک داریم که حاصل فعالیت های درست آنان زمینه های موفقیت و پیشرفت را برای بانک فراهم می آورد.

رحیمی انارکی تصریح کرد؛ بانک مسکن دارای پتانسیل و قابلیت های بسیار زیادی است که اگر بتوانیم آنها را به صورت بالفعل درآورده و از امکانات و ظرفیت های موجود نهایت بهره را ببریم، می توانیم مقام اول را در بین شبکه بانکی كشور کسب نماییم.

مدیرعامل بانک ضمن اشاره به رقابت ميان بانکها در شبکه بانکی گفت؛ بانک مسکن در حال حاضر شرایط بسیار خوبی دارد اما مخاطراتی نیز بانک را تهدید می نمايد که در اين راستا می بایست همکاران ما با هماهنگی و تعامل لازم و تلاش و جدیت بیشتر ، تهدیدات و مخاطرات موجود را به فرصت تبدیل نمایند.

وی اضافه کرد : بانک مسکن شفاف ترین و سالم ترین صورت های مالی در شبکه بانکی کشور را دارد و زیان ده  نمی باشیم.

رئیس هیئت مدیره بانک در بخش دیگري از سخنان خود به موضوع بهره وری بعنوان یکی از الزامات و ضروریات حال حاضر فعالیت های بانک یاد کرد و اظهار داشت : ما باید بهره وری را به شکلی جدی و مستمر در تمامی امور و فعالیت های بانک بعنوان یک الزام در نظر داشته و یکی از اقداماتی که می توان در این حوزه انجام داد شایسته گزینی است و این اقدام مهم می تواند کمک شایانی به بانک برای کاهش هزینه ها نماید.

وي در ادامه از عملکرد و فعالیت های خوبی که در استان گلستان صورت پذیرفته است به نیکی یاد کرد و از تلاشها و زحمات مدیر شعب گلستان و تمامی همکاران این استان به جهت تلاشهاي خوبي كه در حوزه جذب منابع و وصول مطالبات انجام گرفته تشکر و قدردانی نمود و خطاب به همکاران این استان گفت : انتظار می رود تا با کوشش بیشتر و تلاش مضاعف تمامی همکاران، بتوانید جایگاه مدیریت گلستان را بیش از پیش بهبود و ارتقاء بخشید.

در ادامه این نشست مشترک، محمد غفوریان مدیر شعب گلستان نیز ضمن تشکر و قدردانی و ابراز خرسندی از حضور مدیران عالی بانک در استان، در ابتداي سخنان خود با تبريك صميمانه به مناسبت هشتادمين سالروز تاسيس بانك مسكن و نيز تقارن آن با سالروز انتصاب رحيمي اناركي به سمت مديرعامل و رئيس هيئت مديره بانك، گفت : تمامی همکاران بانک، از این موضوع خرسند می باشند که مدیرعامل و پرچمدار بانک مسکن از بدنه سازمان تعیین شده است و این موضوع مایه افتخار و خشنودی یکایک همکاران ما می باشد. وی در ادامه گزارشی از عملکرد و وضعیت استان ارائه نمود. مدیر شعب استان گفت؛ مانده منابع 28 شعبه استان در سالجاری با رشدی معادل 8 درصد 9300 میلیارد ريال می باشد. وی افزود؛ علي رغم اينكه از  سال 96 تاکنون ميانگين رشد منابع بانك قريب 25 درصد بوده است، استان گلستان با رشد قريب به 60 درصد رتبه نخست كشوري را كسب نموده است.

غفوریان اضافه کرد؛ این میزان رشد منابع، دستاوردهای بسیار خوبی برای این مدیریت از جمله ارتقاء رتبه بانک از رتبه هشتم به ششم در شبکه بانکی استان ، ورود دو شعبه مرکزی و ناهارخوران گرگان به باشگاه هزار میلیاردی ها می باشد و این گویای آن است که همکاران با اراده ما با صرف درست فعل خواستن و توانستن، به موفقیت های بسیار خوبی دست یابند. مدیر شعب گلستان ادامه داد؛ در حوزه وصول مطالبات نیز کارکردها و فعالیت هایی که صورت پذیرفت نتایج خوبی را به دنبال داشت، بطوریکه تعداد پرونده های مطالباتی ما با همت ، تلاش و پيگيري موثر و مستمر همکاران از 43 هزار فقره پرونده مطالباتي در نيمه نخست سال 96 به 32 هزار و سیصد پرونده کاهش یافته است.

همچنین در حوزه پرونده های اجرایی نیز تعداد 2400 فقره پرونده اجرایی استان به 1300 فقره کاهش یافت و پرونده های تسهیلاتی در حوزه عقود مبادله ای نیز رو به کاهش بوده و عملکرد و نتایح حاصله گویای این موضوع می باشد.

وی با بیان این مطلب از تلاش ها و زحمات بی دریغ همکاران استان در تمامی سطوح که در راستای تحقق اهداف بانک صورت پذیرفت و نیز رهنمودها و تعامل و همراهی بسیار خوب مديران عالي بانك به ويژه همکاران و بطور اخص مالك آزاديان، رئيس اداره کل پیگیری وصول مطالبات با این مدیریت، صمیمانه تشکر و قدردانی نمود. وی در ادامه برخي از چالش ها و موانع موجود در حوزه وصول مطالبات استان را تشريح نمود.

مدیر شعب استان در پايان سخنان خود گفت؛ مدیریت گلستان اثبات نموده است که ستاد و صف دو مجموعه جدا از هم نیستند بلکه یک مجموعه واحد و هم جهت با هم در راستای استراتژی های بانک حرکت می کنند و اعتقاد دارند بهره وری یک انتخاب نیست بلکه یک الزام می باشد.

گفتني است، در ادامه این جلسه، مسئول شعبه مرکزی گنبدکاووس نيز به نمایندگی از طرف روسای شعب استان به ایراد سخن پرداخت و مطالب خود را در خصوص بخش های مختلف بانک بیان نمود.

شايان ذكر است ، مدير عامل بانك و هيئت همراه طي سفر يك روزه به گلستان همراه با مدير شعب استان و تعدادي از مسئولان اين مديريت از شعب رسالت ، ناهارخوران و شهيد صياد شيرازي گرگان و دواير مديريت بازديد و طي ديدار با همكاران از نزديك ، مسائل و مشكلات شعب و كاركنان را بررسي و با اهداء گل و شيريني سالروز تاسيس بانك را تبريك گفته و همچنين از همكاران شعبه شهيد صياد شيرازي گرگان به دليل كسب موفقيتهاي متعدد در حوزه جذب منابع و وصول مطالبات تشكر و قدرداني شد.

آخرین بروزرسانی 1397/11/7