نشست مشترک مدیران و مسیولان بانک مسکن و بنیاد مسکن استان گلستان

نشست مشترک مدیران و مسیولان بانک مسکن و بنیاد مسکن استان گلستان

به منظور هم اندیشی و تبادل نظر در زمینه وصول مطالبات تسهیلات مسکن روستایی و گسترش تعاملات و همکاری هر چه بیشتر میان بانک مسکن و بنیاد مسکن استان گلستان ، نشست مشترکی با حضور احمد پاک نیت مدیر شعب گلستان ، مسولین دوایر اعتباری و حقوقی مدیریت و روسای 13 شعبه این استان و مهندس زمانی نژاد مدیرکل و روسای ادارات شهرستانی بنیاد مسکن در محل سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد.
در این جلسه پاک نیت مدیر شعب استان ، ضمن تشکر و قدردانی از تعامل و همکاری بنیاد مسکن با این بانک و فرصت پیش آمده در جهت رایزنی و تعاملات بیشتر دو سازمان ، طی سخنانی اظهار داشت : هدف اصلی و مشترک میان بنیاد مسکن و بانک مسکن استان علاوه بر تعامل و همکاری بیشتر و اشنایی و دیدار نزدیک روسای شعب بانک با روسای ادارات شهرستانی بنیاد مسکن در حوزه وصول مطالبات روستایی ، در وهله اول همسویی دو سازمان با سیاستهای دولت در امر مسکن روستایی و تامین سرپناه مطمین برای این قشر زحمتکش و متعاقبا کاهش هزینه ها و خسارتهای ناشی از حوادث طبیعی است. وی گفت : پرداخت تسیلات جهت ساخت مسکن روستایی کار خداپسندانه و ارزشمندی بود که بانک مسکن و بنیاد مسکن با همکاری و تعامل با یکدیگر به سرانجام رساندند.
پاک نیت افزود، از بدو اجرای سیاستهای طرح مسکن روستایی ، هدف برای بانک و بنیاد مسکن اینست که تسهیلات اعطایی و منابع پرداختی جهت ساخت مسکن روستایی وصول شود و مجددا به چرخه مالی بانک مرکزی بازگردد و این امر محقق نخواهد شد جز در سایه همدلی و همیاری این دو سازمان. مدیر شعب گلستان در ادامه تصریح کرد : یکی از وظایف مهم و اصلی ما در واقع مسیولیت پذیری و ترویج فرهنگ بازپرداخت به موقع اقساط در اذهان روستاییان است که از طریق ایجاد ارتباط و گفتگو توسط کارکنان بانک و بنیاد ، شوراهای اسلامی روستاها ، ایمه جمعه و جماعات ، دهیاران و افراد با نفوذ و مورد اعتماد ساکن در روستاها و پرهیز از القای فرهنگ غلط و معکوس این موضوع است و این جزی وظایف ما بوده که باید در اذهان روستاییان نهادینه شود.
احمد پاک نیت ادامه داد، شناخت ما از روستاییان در خصوص میزان تعهداتشان بسیار خوب و امیدوار کننده است ، روستاییان همواره تابع قانون و مقررات هستند و حاضر نیستند در مقابل اقدامات قانونی قرار بگیرند. وی افزود، بهترین روش برای وصول مطالبات روستایی اجرای صحیح و به موقع دستورالعمل های صادره است و چنانچه مطابق با روشها ، شیوه نامه ها و توصیه ها عمل شود وصول مطالبات به سهولت امکان پذیر خواهد بود.
مدیر شعب گفت : استفاده درست و به موقع از ابزارهای قانونی بسیار موثر است و به حد کفایت در اختیار قرار خواهد داشت و اگر از طرف بانک و بنیاد کوتاهی یا قصوری حاصل شود تبعات ناشی از آن علاوه بر زیانهایی که به گیرنده تسهیلات وارد می شود ، متوجه مسیولین و معرفی آنان به هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان خواهد بود. پاک نیت ضمن اشاره به این موضوع که وصول و بازگشت تسهیلات پرداختی برای دولت همانقدر حایز اهمیت است که پرداخت تسهیلات مهم می باشد ، عنوان کرد تمامی روشهای اجرایی وصول مطالبات می بایست بصورت صحیح و مطابق با دستورالعملها اجرا شده و در پرونده های تسهیلاتی متقاضیان و گیرندگان درج شود.
مدیر شعب استان در ادامه افزود یکی دیگر از مواردی که حایز اهمیت بوده و در امر وصول مطالبات مورد تاکید می باشد پیگیری جدی و به موقع در جهت تبدیل تسهیلات مشارکت مدنی به فروش اقساطی است که باید با تعامل و همکاری میان بانک و بنیاد مسکن با جدیت بررسی و پیگیری شود و اگر قصوری از جانب گیرندگان تسهیلات اتفاق بیفتد باید بلافاصله اقدامات قانونی صورت پذیرد.
احمد پاک نیت تصریح کرد برای حصول نتیجه دلخواه و تحقق اهداف مورد نظر در بخش مسکن روستایی، هماهنگی و همسو بودن و داشتن یک نظر واحد در میان همکاران بانک و بنیاد مسکن بسیار حایز اهمیت می باشد. وی در ادامه گفت روسای بنیاد مسکن شهرستانهای استان و روسای شعب بانک مسکن با برگزاری جلسات متعدد با یکدیگر ضمن بررسی و ارایه راهکارهای اجرایی لازم ، تعامل و همکاری خود را در جهت وصول مطالبات تسهیلات مسکن روستایی گسترش بخشند.
مدیر شعب استان عنوان کرد ، روستاییان غیر واقعی و دارای تمکن مالی که در روستاها ضمن استفاده از تسهیلات اقدام به ساخت و ساز می نمایند و حاضر به پرداخت اقساط تسهیلات خود نمی باشند باید شناسایی شوند و اقدامات قانونی علیه آنان صورت پذیرد. پاک نیت در بخش پایانی سخنان خود تحویل و ابلاغ به موقع اخطاریه ها به بدهکاران و ضامنین و درج در پرونده تسهیلاتی آنان ، پیگیری حضوری و صرف وقت جهت مذاکره و توجیه اقدامات قانونی و بیان عواقب این اقدامات با هماهنگی شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران ، آشنایی و مطلع نمودن بدهکاران و ضامنین از عواقب اقدامات قانونی وصول مطالبات از جمله واخواست سفته ، حذف یارانه های تسهیلات ، انسداد حسابهای بدهکاران و ضامنین ، معرفی به بانکهای کشور و محرومیت از دریافت خدمات و تسهیلات بانکی ، شناسایی ، توقیف و تصرف اموال بدهکاران و ضامنین و ممنوع الخروج بودن بدهکاران و ضامنین را خواستار شد.
در ادامه این نشست مشترک ، مهندس زمانی نژاد مدیر کل بنیاد مسکن استان گلستان ، با قدردانی و ابراز خرسندی از حضور مدیران و مسیولان بانک مسکن ، گفت: برگزاری جلسات هم اندیشی میان مسیولان دو سازمان باعث خواهد شد تا ضمن به اشتراک گذاشتن نقاط قوت و ضعف ، در روند پرداخت تسهیلات بانکی و وصول آن و همچنین حل و فصل مسایل و مشکلات احتمالی موجود تسریع شده و با بحث و تبادل نظر پیرامون آن به یک دیدگاه منطقی ومشترک برسند.
وی با بیان این مطلب اظهار داشت : بانک مسکن در پرداخت تسهیلات مسکن روستایی سهم عمده و بسزایی دارد و مسکن روستایی نیز یکی از افتخارات دولت است. وی افزود، حدود 63 هزار متقاضی جهت دریافت تسهیلات مسکن روستایی به بانک معرفی شدند که نزدیک به 50 هزار مورد آن موفق به اخذ پایان کار شده و یا در شرف گرفتن آن هستند. زمانی نژاد ادامه داد، قدمهای بسیار خوبی برداشته شد و کار بسیار بزرگی صورت پذیرفته است ، ما کسب این موفقیتها را مدیون بانک مسکن هستیم و در این زمینه از این بانک صمیمانه تشکر و قدردانی می کنیم.
مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره به طرح مسکن مهر گفت : بانک مسکن به عنوان تنها متولی و بانک عامل در این طرح ، همکاری و همیاری بسیار خوبی داشته است که جا دارد در این زمینه تشکر و قدردانی ویژه ای را از کلیه کارکنان این بانک در مدیریت و شعب شهرهای مختلف استان داشته باشیم.
وی تاکید کرد بنیاد مسکن استان نیز با تمامی توان و تلاش خود همکاری و تعامل لازم را در جهت وصول تسهیلات پرداختی بانک مسکن دارد و نه تنها این اداره کل ، بلکه تمامی ادارات بنیاد مسکن شهرهای استان نیز با برگزاری جلسات مشترک با روسای شعب بانک ، همکاری ویژه ای را در تمامی زمینه ها و بخشها با استفاده از تمامی ابزارها و امکانات در جهت وصول مطالبات با بانک مسکن خواهند داشت.
وی در پایان سخنان خود ضمن قدردانی مجدد از بانک مسکن استان اظهار داشت : تمامی تلاشها و زحمات و اقداماتی که در جهت برآورده کردن نیازهای متقاضیان تسهیلات علی الخصوص افرادی که از سوی نهادها و ارگانها معرفی می شوند به کار بسته می شود بسیار ارزشمند است و امیدواریم با تبلیغات درست و تمهیدات لازم و موثر مطالبات بانک در این حوزه به حیطه وصول درآید.
گفتنی است در بخش پایانی این نشست مشترک ، روسای شعب بانک مسکن و روسای ادارات بنیاد مسکن شهرستانهای مختلف استان به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود پیرامون وصول مطالبات مسکن روستایی پرداخته و همچنین مسایل و مشکلات موجود را بیان نمودند و در ادامه مدیر شعب بانک مسکن و مدیر کل بنیاد مسکن استان گلستان پاسخ گوی سوالات آنان بودند.
شایان ذکر است در این جلسه مقرر شد تا روسای شعب بانک مسکن و روسای بنیاد مسکن شهرهای مختلف استان با حضور دهیاران ، بخشداران ، شوراهای اسلامی روستاها و شورای اداری شهرستانها جلساتی را بصورت هفتگی به منظور ایجاد همبستگی بیشتر و تعامل و همکاری متقابل و تسریع بخشیدن به امر وصول مطالبات در حوزه مسکن روستایی برگزار نمایند.
«روابط عمومی مدیریت گلستان»
آخرین بروزرسانی 1394/4/24