گردهمایی فصلی روسای شعب استان گلستان

گردهمایی فصلی روسای شعب استان گلستان

گردهمایی فصلی روسای شعب استان گلستان باحضور احمد پاک نیت مدیر شعب استان ، معاونین و روسای دوایر در محل سالن اجتماعات این مدیریت برگزار شد.

در این گردهمایی پاک نیت مدیر شعب گلستان ضمن قدردانی از تلاشها و زحمات کلیه کارکنان در تمامی سطوح بانک ، در بخش اول سخنان خود پیام قدردانی مدیر عامل از تلاشها و زحمات کارکنان و محورهای گفتگو و مباحثی را که در سمینار فصلی مدیران ارشد بانک در مشهد مقدس مطرح شد به روسای شعب اعلام کرد.پاک نیت به نقل از مدیر عامل بانک گفت ، توان مندی بانک در سه محور مطرح می باشد ، اول نیروی انسانی خلاق و فعال بانک ، دوم خوشنامی و اعتبار چندین ساله بانک و سوم نظامات و رویه های تخصصی که در بانک بر اساس سوابق طولانی و دانش سازمانی انجام می شود. وی افزود نقش فعال بانک در سیاستهای حاکمیت کماکان حفظ خواهد شد با این توضیح که این نقش باید اثرگذارو برنامه محور بوده و در ایفای این نقش بانک باید سهم بسزایی در حماسه اقتصادی سال جاری داشته باشد.مدیر شعب استان عنوان کرد از منظر مدیر عامل بانک به دلیل پتانسیل های خوبی که در درون بانک وجود دارد افقهای روشنی برای بانک متصور هستند و ضمن مطالعه و بررسی زمان گذشته نگاه به آینده مثبت ارزیابی میشود. وی اظهار داشت اساس تصمیم گیریها با رویکرد اقتصادی صورت خواهد پذیرفت و ضمن فعالیت برپایه مدیریت حرفه ای ازخلاقیت همکاران در تمامی سطوح استفاده خواهد شد.مدیر شعب گفت : عدم روان بودن سیستم ها در بانک و نیاز به مقررات زدایی از جمله معضلات عمده و مشکلات بانک محسوب می شود. وی با تاکید بر انعطاف پذیری در رویه های اجرایی با حفظ قوانین افزود اجرای قوانین در بانک نباید به عنوان هدف همکاران ما قرار گیرد.پاک نیت ادامه داد ، پایین بودن سرعت تصمیم گیری ، عدم چابکی لازم در بدنه بانک ، جزیره ای بودن سیستم ها را از جمله مشکلاتی برشمردند که درحوزه صف وستاد وجود دارد. وی  گفت برای برگشت مجدد و ورود منابع جدید به چرخه مالی بانک باید تلاش بیشتری صورت گیرد و در این راستا ستاد باید دوشادوش صف حرکت کند و همچنین اعتبارسنجی مشتریان باید با سرعت و دقت و تمامی فعالیتها با خواسته های جدید مشتریان منطبق باشد.

احمد پاک نیت در ادامه به نقل ازمدیر عامل بانک اظهار داشت ، تعیین تکلیف کردن بدهی به بانک مرکزی ، تنظیم ورودی و خروجی منابع ، تعیین تکلیف وضعیت منابع ارزی و تعادل در بدهی های ارزی ، طراحی کر بانکینگ از جمله مواردی است که در حوزه عملکرد مدیریت عالی بانک بوده و درحال پیگیری می باشد. وی اهمیت به زیبایی شعبه و نیاز به بازسازی در برخی از شعب ، بازبینی آمار و اطلاعات و نظامات آن، حساسیت بیشتر در قیمت تمام شده ؛ مسایل و مشکلات طرح مهر و برنامه ریزی و در نظر گرفتن وقت کافی وجدیت و پیگیری در حوزه وصول مطالبات مسکن روستایی و شهری، تسریع در تبدیل تسهیلات مسکن مهر به فروش اقساطی به منظور برگشت منابع به چرخه مالی بانک ، گزارش مسایل و مشکلات پروژه ها از شعب به مدیریت و در نهایت به مرکز، شناسایی بازار هدف خصوصا انبوه سازان و سازندگان ، انتخاب و گزینش مشتریان خوب و تامین تمامی خواسته های آنان در بانک ، کوشا بودن در جذب منابع و مومن بودن به اهداف بانک ، اولویت بخشیدن به جذب منابع ارزان قیمت ، توجه به بخش مسکن که سهم زیادی را در اقتصاد خواهد داشت و تلاش تمامی پرسنل برای قراردادن بانک در مسیر اصلی بانکداری خود به منظور جلوگیری از آسیبهای احتمالی در آینده از دیگر مواردی برشمرد که از قول مدیرعامل بانک در گردهمایی مدیران ارشد مطرح شد.

پاک نیت همچنین گفت ازنکات دیگری که توسط مدیر عامل بانک در سمینار مذکورعنوان شد، ترسیم دو منظومه اداری و دیگری منظومه عملیاتی بود. وی اظهار داشت منظومه عملیاتی بانک شامل نظام اداری چابک ،منابع انسانی، تهیه آینده شغلی پرسنل، شایسته پروری ،شایسته گزینی ،رعایت پرداختها مبتنی بر عملکرد و همچنین حفظ و صیانت از سرمایه نیروی انسانی می باشد.

مدیر شعب استان در بخش دوم سخنان خود به نکات مهمی در خصوص مطالبات روستایی و مسکن مهر اشاره کرد و گفت :تصمیم ما این است که تمامی مشارکتهای روستایی تعیین تکلیف شوند و تمدید این نوع از قراردادهای تسهیلاتی دیگر توجیهی ندارد.وی افزود در صورت عدم تعیین تکلیف باید اقدامات قانونی برای آنان صورت گیرد. احمدپاک نیت در بحث مسکن روستایی خواستار پیگیری جدی و رساندن اخطاریه ها به بدهکاران و ضامنین ، توجیه و همراه نمودن سایر مراجع از جمله بنیاد مسکن ، دهیاران ؛ ایمه جمعه ،شوراهای روستاهاو .... شد.

مدیر شعب در ادامه گفت :در حوزه وصول مطالبات ضمن نگاه دقیق تر به پرونده های تسهیلاتی معوق ، تمامی نکات و راههای وصول مطالبات را بررسی و کنترل نمایید. وی تاکید کرد تمدید پرونده های مشارکت باید با برنامه و هدفمند باشد و اطمینان حاصل کنید که با تمدید آن به نتیجه خواهید رسید.

پاک نیت بازدید از پروژه ها و آگاهی از وضعیت آنان ، تکلیف بودن صدور اجراییه در مورد پرونده های عقود مبادله ای که مشکوک الوصول می باشند و پیگیری آنها از طریق دایره حقوقی مدیریت ، تشکیل پرونده به موقع ،اهمیت کنترلهای داخلی ،نظافت شعب و آراستگی همکاران ، افزایش دانش بانکی کارکنان ؛ پوشیدن لباس فرم توسط کارکنان در ساعات اداری، توجیه نمودن وآگاهی بخشیدن به پرسنل زیر مجموعه در خصوص اهداف بانک و آمار منابع و مطالبات و آموزش مناسب را از آنان خواستار شد.

مدیر شعب گلستان در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد تا مطالبی که در این جلسه مطرح می شود بتواند راهگشا و راهنمای خوبی برای کارکنان جهت ارایه خدمات بهتر و عملکرد مناسب تر آنان باشد. وی از روسای شعب خواست تا مباحث مطرح شده در این گردهمایی را به کارکنان زیر مجموعه خود انتقال دهند.

در ادامه این جلسه سیدعیسی حسینی معاون اجرایی مدیر شعب نیز طی سخنانی ضمن قدردانی از زحمات همکاران اظهارداشت اخلاق حرفه ای و سبک مدیریتی و اجرایی روسای شعب اثر مستقیمی بر رفتار و عملکرد کارکنان زیرمجموعه خواهد داشت پس باید ضمن آموزش کافی به آنان ،نظارت و دقت لازم را در این خصوص داشته باشیم.وی در ادامه به ذکر نکات و موارد مهمی در بخشهای مختلف بانک پرداخت.معاون اجرایی مدیریت شرح مبسوطی در زمینه ارزیابی پرونده های تسهیلاتی ،ارزشیابی کارکنان ،پاسخ به موقع ابلاغیه های بازرسی،مطالبات مسکن روستایی ، ارسال به موقع آمارهای درخواستی مدیریت، قراردادهای فروش اقساطی ،تمدید قراردادهای اعتباری،وضعیت اعتباری شعب و ... ارایه کرد.

در بخش دیگری از این نشست مشترک ، حسین نوروزی پورمعاون مالی و فناوری مدیریت با تشکرو قدردانی از تلاش ها و زحمات کلیه کارکنان مطالب خود را در چند بخش مطرح کرد. وی با اشاره به موضوع منابع بانک ، بر جذب منابع ارزان قیمت و رشد بیش از پیش سپرده های قرض الحسنه پس انداز و جاری تاکید کرد. نوروزی پور گفت کل سپرده های بلند مدت مدیریت با 53 درصد رشد نسبت به ابتدای سال جاری دارای وضعیت مطلوبی می باشد. وی افزود هدف تعیین شده در این بخش مبلغ 527 میلیارد ریال بوده که با 605 میلیارد ریال موجودی این حساب در حال حاضر در این بخش وضعیت خوبی داریم.

معاون مالی و فناوری ادامه داد، سپرده های بلند مدت 25 درصد،حساب ممتاز 26 درصد،کوتاه مدت 13 درصد ؛ قرض الحسنه پس انداز و جاری 17 درصد از کل سپرده های ما را تشکیل می دهند. وی از همکاران شعبه مرکزی کردکوی که موفق به تحقق اهداف خود در بخش جذب منابع شدند تقدیر و تشکر کرد و از سایر مسیولین شعب خواست تا با توجه به فرصت کم باقی مانده تا پایان سال به اهداف تعیین شده بانک در تمامی بخشها دست یابند.نوروزی پور همچنین با اشاره به مزایای خوب سپرده انتظار از شعب ولیعصر گرگان ،شهدا گرگان و ناهارخوران گرگان به دلیل عملکرد مطلوب نسبت به سایر شعب و جذب منابع خوبی که از محل این سپرده داشته اند تشکر نمود.معاون مالی و فناوری در بخش دیگر سخنان خود به موضوع بازاریابی اشاره کرد و گفت با ایمان داشتن به توانمندیهای سازمان و خدمات آن و قراردادن فعالیتهای بازاریابی در زمره فعالیتهای اصلی بانک نسبت به تشکیل تیم بازاریابی و استفاده از همکارانی که دغدغه بازاریابی را دارند اقدام نمایید. وی همچنین افزود کارکنانی که اقدام به مذاکره بازایابی می نمایند باید از مزایای رقابتی و جدیدترین بخشنامه ها و دستورالعملهای بانک به طور کامل آگاهی داشته باشند.نوروزی پور به نقش و اهمیت بسیار زیاد متصدیان امور بانکی در بازاریابی و جذب منابع اشاره کرد و گفت متصدیان امور بانکی می توانند با برقراری ارتباطی درست ومناسب با مشتریان خدمات و محصولات بانک را به آنان معرفی نموده و در جهت آوردن منابع به بانک تشویق و ترغیب نمایند. وی در بخش پایانی سخنان خود به موضوع بانکداری الکترونیک از جمله انتقال تسهیلات نوین به خوددریافت اشاره کرد و خواستار تلاش و کوشش بیشتر همکاران در این حوزه شد.در بخش پایانی این گردهمایی ، روسای شعب استان نیز سوالات و ابهامات خود را در بخشها و حوزه های مختلف بانک مطرح کردند که مدیر شعب استان پاسخ گوی این سوالات بود.

 

روابط عمومی استان گلستان

آخرین بروزرسانی 1394/4/24