فهرست اخبار فهرست اخبار

تحقق اهداف در صدور ضمانت نامه بانکی با شناسایی درست بازار هدف

رئیس دایره امور اعتباری مدیریت شعب استان چهارمحال و بختیاری:

در مصاحبه ای با رئیس دایره امور اعتباری مدیریت شعب استان چهارمحال و بختیاری، ایشان از موفقیت مدیریت شعب استان در تحقق 111 درصدی هدف صدور ضمانت نامه بانکی در مقطع پایان آذرماه 1399 با استفاده شناسایی درست بازار هدف در هر شهر استان خبر داد.

نجفقلی پورسلیمان ، رئیس دایره امور اعتباری مدیریت شعب استان، اظهار نمود: کارکنان سخت کوش شعب استان با تلاش و پیگیری مستمر خود توانستند در سال جاری با صدور تعداد 144 فقره ضمانت نامه بانکی به مبلغ 152،112 میلیون ریال ، موفق به تحقق 111 درصدی اهداف تعیین شده در مقطع پایان آذر ماه 1399 شده که این موفقیت و دستاورد ارزشمند را به همه کارکنان بانک مسکن استان تبریک می گوییم.

وی در ادامه عنوان کرد که از مجموع 12 شعبه استان 8 شعبه در مقطع پایان آذر 99 در بخش صدور ضمانت نامه بانکی در منطقه سبز ارزیابی عملکرد قرارگرفته اند که شعب سعدی شهرکرد ، اردل و طالقانی شهرکرد از لحاظ مبلغ ضمانت نامه های صادره 3 شعبه برتر استان بوده و شعب فرخشهر ، کاشانی شهرکرد، طالقانی شهرکرد و مرکزی شهرکرد در تعداد ضمانت نامه های صادره بهترین عملکرد را داشته اند.

پورسلیمان خاطرنشان نمود: با عنایت به اینکه استان چهارمحال و بختیاری جزء استانهای کم برخوردار می باشد ، دستیابی کارکنان شعب به چنین موفقیتی نشان از تلاش ، برنامه ریزی هوشمندانه و بازاریابی هدفمند دارد ، که این دستاورد بزرگ قابل تحسین است.

وی افزود تحلیل و بررسی صحیح بازار هدف در هر شهر از استان با توجه به فعالیت های اقتصادی آن شهر، کمک شایانی به شناسایی شرکتهای، پیمانکاران و صاحبان مشاغل در آن منطقه می نماید و با یک برنامه ریزی هدفمند می توان خدمات بانک مسکن در حوزه صدور ضمانت نامه یا تسهیلات بانکی را به این افراد حقیقی یا حقوقی معرفی نمود.

رئیس دایره امور اعتباری استان در ادامه بیان چگونگی تحقق هدف در این بخش اظهار نمود، حسن همکاری شعب با برخی از دستگاه های اجرایی استان همچون: شهرداری ها ، بنیاد مسکن ، اداره تعاون ، اداره کل راه و شهرسازی، اداره کار و تامین اجتماعی و اداره کل نوسازی مدارس منجر به تعامل دوطرفه بین این دستگاهها و بانک مسکن شده و این دستگاهها به پیمانکاران و شرکتها طرف قرارداد خود ، بانک مسکن را جهت انجام خدمات بانکی همچون صدور ضمانت نامه و تسهیلات پیشنهاد می دهند.

پورسلیمان در ادامه بر اهمیت هدف گذاری و رصد آمار عملکرد شعب در بخش های مختلف تاکید کرد و اظهار نمود، مدیریت تلاش می کند به صورت هفتگی آمار ضمانت نامه و سایر شاخص های ارزیابی عملکرد اعتباری را در اختیار شعب بگذارد ، تا شعب بتوانند از روند عملکرد خود بهتر مطلع گردند.

ایشان با اشاره بر سیاستهای مدیریت و شعب ، تسهیل فرآیند صدور ضمانت نامه بانکی برای مشتریان، ضمن رعایت اصول بهداشت اعتباری، را از دیگر عوامل موثر در تحقق هدف در این بخش بیان کرد، وی افزود تمام ضمانت نامه های صادر شده در سال جاری بدون مشکل در بازپرداخت و انجام تعهدات بوده که این باعث شده  NPL شعب در بخش ضمانت نامه صفر باشد ، این دستاورد شعب نیز جای تقدیر دارد. 

رئیس دایره امور اعتباری استان در پایان ضمن آرزوی سلامتی و موفقیت برای همه همکاران بانک مسکن، ابراز امیدواری نمود با پیگیری مستمر برنامه های طرح ریزی شده اهداف تعیین شده ، در پایان سال 1399 شاهد تحقق 100 درصدی هدف شعب در این بخش باشیم و همه شعب استان در منطقه سبز این ارزیابی قرار گیرند.

آخرین بروزرسانی 1399/10/11