تازه های اخبار تازه های اخبار

« انتخاب مديريت شعب بانك مسكن استان بوشهربه عنوان دستگاه برتر در امر به معروف و نهي از منكر»

نشست شوراي امر به معروف و نهي از منكر مديريت شعب استان بوشهر با حضورمدير شعب استان و كليه اعضاء برگزار شد.

« به نام خدا »

« انتخاب مديريت شعب بانك مسكن استان بوشهربه عنوان دستگاه برتر در امر به معروف و نهي از منكر»

      نشست شوراي امر به معروف و نهي از منكر مديريت شعب استان بوشهر با حضورمدير شعب استان و كليه اعضاء برگزار شد.

     در اين نشست كه با هدف توسعه و اشاعه فرهنگ امر به معروف و نهي از منكر در بين كاركنان برگزار شد، عقيل زينلي مدير شعب استان ضمن عرض تسليت به مناسبت ماه محرم و آرزوي قبولي عزاداري عزاداران  تصريح كرد:  امر به معروف و نهي از منكر در بانك  مقوله بسيار مهمي است و بايد آن را در اولويت امور قرار دهيم زيرا اين مهم مختص روز و يا مناسبت خاصي نسيت.

    وي افزود: رسالت ديگر بانك مسكن اهداف خيرخواهانه و خداپسندانه است . زينلي با ارائه عملكرد مديريت در اين مقوله گفت: مسئوليت هاي اجتماعي بانك ايجاب مي كند كه به جاي تذكر لساني اقدامات پيشگيرانه انجام دهد در اين راستا و به منظور ايفاي اين رسالت اجتماعي اين مديريت اقدام به  سپرده پذيري قرض الحسنه ، مدرسه سازي جهت فقرزدايي از جمله  احداث مدرسه 12 كلاسه در شهر اهرم با 300 دانش آموز، تاسيس صندوق خيريه بانك مسكن با عضويت همكاران جهت تامين نياز مددجويان كميته امداد مخصوصاً در مناطق حاشيه نشين و مددجويان معرفي شده بهزيستي، كمك مبلغ 10 ميليون تومان به سيل زدگان و مجموعاً مبلغ 27 ميليون تومان كمك همكاران به مستمندان، كمك به آزادي زندانيان جرائم غير عمد به مبلغ 100 ميليون تومان از اقدامات اين مديريت در راستاي رسالت اجتماعي بانك بوده است.

   همچنين زينلي از ديگر اقدامات در زمنيه امر به معروف و نهي از منكر از جمله آموزش همكاران به مدت 17 ساعت، تقدير از همكاران داراي پوشش برتر با هداء جوايز و لوح تقدير، برگزاري زيارت عاشورا در پايان هر هفته جهت يادآوري نهضت عاشورا، برگزاري زيارت عاشورا به ميزباني بانك مسكن در گلزار شهداء توسط حراست بانك، برگزاري نمازجماعت به امامت حاج آقا يوسفي با سخنراني ايشان و ساير اقدام هاي مشابه در اين مقوله نام برد.

    در بخش ديگري، حاج آقا يوسفي امام جماعت  بانك هم كه يكي از اعضاء اين شوراء است گفت: امام حسين(ع) براي امر به معروف و نهي از منكر خارج شد. وي افزود: مصاديق امر به معروف و نهي از منكر در هر مكان متفاوت است. در سازمان ها اين مصاديق استفاده بهينه از بيت المال و خدمات رساني به مردم بوده كه اگر سازمان ها اصلاح گردند جامعه نيز اصلاح مي گردد.

يوسفي گفت: هركجا مسئولين اهتمام به احكام داشته باشند زير مجموعه نيز اهتمام دارند. وي بهترين عمل در دنيا را انجام كار و امور ديگران دانست.

  سپس موحد رييس ستاد امر به معروف به نهي از منكر استان بوشهر ضمن گراميداشت هفته امر به معروف و نهي از منكر وعرض تبريك به مناسبت انتخاب بانك مسكن به عنوان دستگاه برتر استان در مقوله امربه معروف و نهي از منكر گفت: هدف ازاين مقوله بي تفاوت نبودن نسبت به جامعه و افراد پيرامون مي باشد ليكن اين امر به منزله دخالت در كار ديگران نيست.

وي مراحل امر به معروف و نهي از منكر را در سه گام برشمرد: ابتدا خداوند امت اسلامي را برگزيد جهت امر به معروف و نهي از منكر. دوم براي اين امر گروه هاي امر به معروف و نهي از منكر را برگزيد  و در آخر به مسولين حاكميت قدرت لازم را براي اعمال آن عطاء كرد.

وي خواستار تكريم همكاران داراي حسن خلق با مشتريان توسط شورا امر به معروف و نهي از منكر مديريت شد.

سپس صداقت از ديگر اعضاء ستاد امر به معروف و نهي از منكر در كلامي كوتاه گفت: تزريق روحيه اميد و نشاط از رسالت هاي امربه معروف و نهي از منكر مي باشد.

    سپس ديگر اعضاء شورا نيز هركدام موارد و پيشنهاداتي را جهت بهبود فرآيند اين فريضه مطرح نمودند.

آخرین بروزرسانی 1398/6/17